CERTUS rozliczymy twój PIT

Dzień Seniora w Ostrowie w świątecznym klimacie

W niedzielę, 7 stycznia w Ostrowie zorganizowano „Dzień Seniora – Ostrów 2024”. To niezwykłe spotkanie, połączone z obchodami szkolnego „Dnia Babci i Dziadka”, przygotowane zostało przez Akcję Katolicką Ostrów przy Parafii NMP Królowej Polski w Ostrowie, Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga, Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Ostrów oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Ostrowie. Po mszy uczestnicy przenieśli się do pobliskiej szkoły, gdzie miało miejsce główne spotkanie.

Tam gości powitano serdecznie i zaproszono do udziału w poczęstunku, który doskonale komponował się z luźnymi rozmowami i wspólnym śpiewaniem kolęd. Atmosfera była pełna ciepła i życzliwości, co sprzyjało nawiązywaniu nowych znajomości oraz dzieleniu się radością z tego wyjątkowego dnia.

Jasełka

Szczególnym punktem programu były Jasełka, przygotowane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrowie. Barwne stroje, piękna muzyka i wzruszające występy młodych aktorów stanowiły niezapomniane widowisko, ukazujące tradycję narodzenia Jezusa Chrystusa w wyjątkowy sposób.

To wydarzenie nie tylko łączyło pokolenia, ale także przyniosło wiele radości i wzruszeń. Dzień Seniora w Ostrowie okazał się nie tylko celebracją dojrzałego wieku, lecz również pięknym świętem, w którym wszyscy uczestnicy mogli podzielić się miłością, tradycją i wspólną radością.

Wójt złożył życzenia

Wójt Gminy Ostrów, Grzegorz Ożóg złożył noworoczne życzenia dla wszystkich seniorów oraz zebranych gości. W swoim przesłaniu podkreślił istotną rolę społeczności seniorów w lokalnym kontekście, doceniając jednocześnie ich ogromny wkład i mądrość. Wójt zachęcał do kontynuowania tworzenia silnych więzi społecznościowych, podkreślając, że wzajemna współpraca pomiędzy pokoleniami przyczynia się do harmonijnego rozwoju społeczeństwa.

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x