Orzech promocje

REGION: serial Netflixa nakręcony w skansenie w Kolbuszowej zbiera pozytywne recenzje

13 grudnia 2023 roku odbyła się premiera polskiego serialu komediowego na platformie Netflix. Serial “1670” to polska komedia satyryczna kręcona między innymi w skansenie w Kolbuszowej. Tytuł znalazł się w TOP 10 seriali, nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach.

Serial “1670” to produkcja, która w oryginalny sposób, trochę w krzywym zwierciadle, ukazuje życie na polskiej wsi pod koniec XVII wieku. Głównym miejscem akcji jest malownicza wieś Adamczycha. Fascynująca sceneria, stanowiąca tło dla wydarzeń, została stworzona przy wykorzystaniu zabudowań Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Twórcy serialu zdecydowali się na korzystanie z autentycznych obiektów muzealnych, co pozwoliło im na oddanie atmosfery polskiej wsi sprzed wielu setek lat. Dla potrzeb produkcji specjalnie w skansenie zbudowano nowe struktury, takie jak dwór głównego bohatera Jana Pawła oraz karczmę “U Żyda”.

Dzięki tym starannie przygotowanym scenografiom serial “1670” przenosi widzów w malownicze realia wiejskiego życia z końca XVII wieku, dostarczając nie tylko ciekawej fabuły, ale również wizualnego doświadczenia minionych czasów.

W serialu zagrali m.in: Bartłomiej Topa (w roli Jana), Katarzyna Herman (jako żona Zofia), Martyna Byczkowska (córka Aniela), Michał Balicki (syn Stanisław) oraz Michał Sikorski (syn Jakub). Prawdopodobnie w 2024 roku będą kręcone nowe odcinki.

zdjęcia – print screen z serialu 1670 Netflix

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x