Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych: XII edycja wydarzenia “Tropem Wilczym w Bliźnie”

W niedzielę, 3 marca 2023 roku, w miejscowości Blizna odbyła się już XII edycja wyjątkowego wydarzenia sportowego – biegu “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. To coroczna inicjatywa, która ma na celu upamiętnienie “Żołnierzy Wyklętych”.

Impreza sportowa zgromadziła imponującą liczbę 534 uczestników, wśród których znaleźli się zarówno doświadczeni biegacze, jak i osoby, które rzadko angażują się w aktywność fizyczną. Start i meta biegów zlokalizowane były na terenie Parku Historycznego Blizna, a całe wydarzenie przebiegało w atmosferze szacunku i pamięci.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zniczy pod obeliskiem w Bliźnie z udziałem przedstawicieli władz Gminy Ostrów i samorządu powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Pierwsi na trasę wyruszyli uczestnicy biegu na dystansie 1963 metrów, co symbolicznie nawiązywało do roku śmierci ostatniego walczącego Żołnierza Niezłomnego, sierżanta Józefa Franczaka ps. “Lalek”. Natomiast bardziej zaawansowani biegacze mieli okazję zmierzyć się z trasami na 5 i 12,5 kilometra, prowadzącymi przez malownicze leśne drogi.

Po zakończeniu wyścigu, uczestnicy mogli cieszyć się ciepłym posiłkiem w postaci grochówki, zalewajki oraz kiełbasy z ogniska, które zostały przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Dodatkowo, osoby osiągające najlepsze wyniki w swoich kategoriach wiekowych otrzymały zasłużone nagrody.

Bieg “Tropem Wilczym” nie tylko był okazją do aktywności fizycznej, ale również stanowił wyjątkową okazję do upamiętnienia bohaterów oraz przypomnienia o ich oporze przeciw sowietyzacji Polski i podporządkowaniu się ZSRR. Wyniki biegów są dostępne na stronie internetowej: https://results.timekeeper.pl/.

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x