Orzech promocje

Wyniki wyborów! Bez posła z powiatu?

Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) udostępniła oficjalne wyniki z wszystkich komisji wyborczych z naszego okręgu wyborczego (23) które prezentują się następująco:

Do podziału było 15 mandatów poselskich i zgodnie metoda d’hondta podział rozłożył się następująco:
PIS – 9 posłów

Koalicja Obywatelska – 3 posłów

Trzecia Droga – 2 posłów

Konfederacja – 1 poseł

W porównaniu z poprzednimi wyborami PIS stracił jednego posła w okręgu. a KO zyskała i PSL zyskali po jednym pośle. Lewica tym razem nie uzyskała mandatu w okręgu.

Martwiący Brak Lokalnej Reprezentacji

Jednym z aspektów, który może martwić mieszkańców naszego powiatu, jest fakt, że żaden z lokalnych kandydatów nie uzyskał mandatu w tych wyborach. To oznacza brak bezpośredniej reprezentacji naszego regionu na forum ogólnopolskim, co może wpłynąć na mniejsze zainteresowanie problemami i potrzebami lokalnej społeczności w najbliższej kadencji Sejmu.

Najbliżej wejścia był Jacek Magdoń

Warto zauważyć, że najbliżej zdobycia mandatu z mieszkańców naszego powiatu był Magdoń Jacek. Znalazł się on na 12. miejscu na liście pod względem liczby zdobytych głosów, głosowało na niego 10 395 wyborców do zdobycia mandatu zabrakło 3 628 głosy.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
7 miesięcy temu

Wielka szkoda, ale trochę ludzie sobie są winni. Głosują na polityków z ekranów telewizyjnych, którzy tak jak niespodziwanie się tu pojawili, tak szybko stąd wyjadą i zostaniemy sami bez wsparcia. A faktycznie nie numer na liście, a liczba faktycznych głosów decyduje.

Katamita proboszcza
Katamita proboszcza
7 miesięcy temu

Oj, jaka szkoda. Wstyd, że 50% głosowało na PiS. Plują na was, a wy dalej myślicie, że to deszcz pada

2
0
Would love your thoughts, please comment.x