Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczyce uczciły 118 urodziny ks. dr. Jana Zwierza

Dziś tj. 8 września, przed pomnikiem ks. dr. Jana Zwierza złożone zostały kwiaty z okazji 118 rocznicy urodzin kapłana. Ponadto uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach przedstawili happening pt. „Klimat się zmienia – zmień sposób myślenia”.

Tematyka przedstawienia związana była z działalnością Ks. Zwierza. Był on lokalnym społecznikiem, wychowawcą młodzieży, człowiekiem, który dbał o rozwój miasta i porządek. Często poruszał kwestię ochrony środowiska. Przy okazji młodzież przekazała na ręce burmistrza petycję w sprawie doposażenia szkoły w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
2 lat temu

Ks. Zwierz wolałby, żeby zamiast mówić mu wierszyki- wziąć uczniów i czcząc jego pamięć posprzątać całe miasto! To był człowiek czynu, a nie pustych słów! Niczego się nie nauczyliście od niego, kompletnie niczego!

adp4
adp4
2 lat temu

Chodziłem wtedy do Zespołu Szkół, często Ks. Zwierza widywałem w Rynku przechadzającego się na spacerze. Często ze zdenerwowaniem zwracał uwagę młodzieży rozżrzucającej śmieci na prawo i lewo. Wynikało to z troski o miasto i kształt kultury przyszłego społeczeństwa. Tak to odebrałem wtedy.
Ale tu dodam spotkałem na przerwie innego zacnego Ropczyckiego profesora Viskardiego. Wyszedł ze swojej sali lekcyjnej. Jak zwykle patrzył pod nogi i trochę już przygarbiony. Niemniej kątem oka dostrzegł że kolega trzyma ręce w kieszeni. Wierzcie mi po jego słowach popatrzyłem czy to ja nie mam ręce w kieszeni.😂 Jego słowa mnie zamroziły. Wryły w glebę. “Ty chamie wyjmij ręce z kieszeni, cebulorzu ……” nawet pojawiło się niecenzuralne słowo, nie zacytuję. Bowiem nauczycielem był dobrym. Jak czegoś nie rozumiałeś zostawił Cię na przerwę wytłumaczył od A do Z na koniec powiedział zrozumiałeś “tłomie”. Następnym razem robiłeś wszystko by UMIEĆ😂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x