Orzech promocje

Znaleziono niewybuchy na terenie ropczyckiej firmy

Podczas prac na terenie jednej z ropczyckich firm, odnaleziono niewybuchy. O znalezisku pracownik zakładu powiadomił służby. Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne.

Wczoraj przed godz. 11, dyżurny otrzymał informację o odnalezieniu niewybuchów na terenie jednej z ropczyckich firm. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych z komendy w Ropczycach, który potwierdził zgłoszenie.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy to granaty, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Miejsce zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy, którzy zabezpieczyli niewybuchy, które następnie zostaną zdetonowane.

Pamiętajmy!!! 
Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także kategorycznie nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcia KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x