Orzech promocje

Piękna uroczystość z okazji 60-lecia KGW w Sielcu

W sobotę 3 września 2022 roku w sali OSP w Sielcu miała miejsce uroczystość 60-lecia tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Uczestniczyło w niej wiele osób mocno związanych z życiem powiatu.
Jak przebiegła uroczystość?

Tuż po powitaniu zebranych gości przewodnicząca KGW w Sielcu Pani Alicja Majka jako gospodarz przybliżyła krótko zarys powstania i działalności Koła na przestrzeni tych 60-ciu lat. Choć Koło powstało już na przełomie 1960 i 1961 roku, to oficjalnie rozpoczęło działalność w 1962 roku. Pierwszą przewodniczącą była Pani Władysława Szpara, która przez bardzo długi czas przewodniczyła KGW w Sielcu. Wówczas KGW nie miało zaplecza dla swej działalności. Panie przynosiły z domów swoje talerze czy garnki by można było funkcjonować. Z czasem dołączały nowe Panie, chętne do pracy i energiczne. Kiedy powstał Dom Ludowy, to właśnie tam zyskały one siedzibę. Stopniowo kupowały wyposażenie niezbędne do działania powiększając swoje zasoby. Następną przewodniczącą była Pani Teresa Kmieć, która także długo piastowała tę funkcję. Jej następczynią została właśnie Pani Alicja Majka, która do teraz aktywnie i z zaangażowaniem przewodzi Kołu.

Kto był obecny?

Wśród zaproszonych gości byli Ci, którzy swoją obecnością podnieśli rangę uroczystości. Byli to między innymi: Przewodnicząca WRKGW w Rzeszowie Pani Stefania Michałek, Prezes WZKiOR w Rzeszowie Pan Mieczysław Bochenek, Wójt Gminy Iwierzyce Pan Ryszard Filipek, Przewodniczący Rady Gminy Iwierzyce Pan Krzysztof Klimek, Sekretarz Gminy Iwierzyce Pan Łukasz Tobiasz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ropczycach Pan Jacek Posłuszny oraz Sołtys wsi Sielec Pan Mariusz Róg. Były też oczywiście przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Iwierzyce oraz same Jubilatki z KGW w Sielcu.

Słowa uznania

Nie zabrakło życzeń i gratulacji dla Pani Przewodniczącej i członkiń KGW w Sielcu. Akcentowano fakt, że dziś niewiele jest tego typu aktywnych organizacji. Liczne obowiązki rodzinne i prywatne członkinie KGW łączą z zaangażowaniem dla lokalnej społeczności, co zasługuje na najwyższy podziw. Ponadto KGW przyczyniają się do krzewienia polskiej kultury poprzez sztukę kulinarną, rękodzieło ludowe oraz uczestnictwo w licznych inicjatywach. Ich aktywność, wytrwałość i zaangażowanie w pracę dla społeczności sprzyja umacnianiu tradycji. Nie tylko wypływa to z ich pasji, lecz także sprawia, że wieś jest doceniana i dostrzegana.

Smaczne zakończenie

Na zakończenie części oficjalnej Panie Jubilatki poczęstowały każdego smacznymi przekąskami i potrawami, a degustatorzy skrzętnie z tego skorzystali. Wisienką na torcie obchodów było wiele wymienionych uśmiechów i miłych rozmów do późnych godzin. Choć wszystko, co dobre szybko się kończy, pozostaje liczyć na przedsmak kolejnych rocznic.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lewak z sielca
Lewak z sielca
1 rok temu

Jakoś nie słyszałem o KGW w Sielcu .
A czy jakiś plebs był zaproszonemy?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x