Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Urządzenie do ratowania życia w centrum Ropczyc.

Na ropczyckim rynku został ustawiony przenośny automatyczny defibrylator AED. Urządzenie do masażu serca, które w razie konieczności może uratować życie.

Jego obsługa jest niezwykle prosta, urządzenie krok po kroku podpowiada jak należy postępować w razie zatrzymania akcji serca i jest w stanie przywrócić jego pracę. Defibrylator AED sam analizuje EKG poszkodowanego i decyduje o zastosowaniu defibrylacji.

Dostępność w miejscu publicznym nie jest przypadkowa – codziennie przez ropczycki rynek przemieszcza się dziesiątki osób i jest on w pobliżu sklepów, urzędów a także kościoła. Urządzenie zostało zakupione na wniosek Burmistrza Ropczyc a jego koszt to 6.588 zł, z czego 3000 zł to środki z funduszu prewencyjnego PZU.

Źródło zdjęć: Urząd Miasta Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
4 lat temu

Brawa dla Pana Burmistrza!!!Wspaniała inicjatywa.Teraz jest potrzebna akcja informacyjną dla dzieci i dorosłych.Moim zdaniem każde dziecko w Ropczycach i okolicy powinno wiedzieć do czego służy to urządzenie.Nie zapomnijmy też o dorosłych,którzy powinni mieć świadomość ,że to urządzenie RATUJE ŻYCIE!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x