Orzech promocje

Atak zimy w regionie. Seria interwencji straży [ZDJĘCIA]

Zima daje się we znaki w regionie ropczycko-sędziszowskim. Najgorzej było jednak nocą z piątku na sobotę (20 – 21.01), intensywne opady śniegu, spowodowały brak prądu w wielu domostwach i nieprzejezdne drogi w powiecie.

Po ataku zimy od piątku strażacy z powiatu ropczycko-sędziszowskiego wyjeżdżali do usuwania skutków intensywnych opadów śniegu  74 razy.

W piątek 20 stycznia strażacy zanotowali 18 interwencji, w których brało udział 32 zastępy straży JRG i OSP. Natomiast 21 stycznia strażacy wzywani byli aż 56 razy, w których uczestniczyło 67 zastępów JRG i OSP.

Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew, które runęły pod naporem ciężkiego śniegu na ulice, chodniki i linie energetyczne.

Strażacy z powodu braku prądu zostali wezwani do jednego z domów w Sędziszowie Młp. w celu dostarczenia agregatu prądotwórczego, który był niezbędny, by zasilić respirator.

Na szczęście w zdarzeniach tych nie było osób rannych.

zdjęcia: OSP Ropczyce-Granice, OSP Borek Wielki, OSP Brzeziny, OSP Gnojnica Wola, OSP Kozodrza, OSP Łączki Kucharskie, OSP Nawsie, OSP Ocieka, OSP Ostrów, OSP Ropczyce-Chechły, OSP Wielopole Skrzyńskie, OSP Zagorzyce Dolne, OSP Ropczyce – Śródmieście

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x