Orzech promocje

Rada Miejska w Ropczycach na objazdowej sesji podziwiała inwestycje

53 sesję Rady Miejskiej w Ropczycach burmistrz oraz radni rozpoczęli od objazdu terenu. W jego trakcie, burmistrz Bolesław Bujak podsumował inwestycje realizowane przez Gminę.

Po co właściwie ten objazd?

Taka specyficzna formuła sesji pozwala radnym zobaczyć, jak zostały wydane pieniądze podatników, sprawdzić stan nieruchomości i zweryfikować postęp inwestycji.

Radni mieli okazję podziwiać nowy dworzec autobusowy, przebudowaną ul. Brzozową, chodnik przy DW986 w Łączkach Kucharskich (w trakcie budowy), boiska o sztucznej nawierzchni w Gnojnicy Woli i osiedlu Granice, a także nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej.

Kilka słów o nowej remizie OSP w Małej

Budowa tego miejsca trwała od 2019 roku i była podzielona na 3 etapy. Całkowity koszt  inwestycji wraz z otoczeniem to ok. 1 milion 200 tysięcy zł.

Nowa remiza w Małej to piętrowy budynek którego powierzchnia przekracza 216 m². Ma służyć za miejsce zbiórki i wyjazdu strażaków na akcje ratownicze. W budynku są oddane do użytku pomieszczenia na sprzęt, pomieszczenia socjalne, sanitarne, świetlica, a także sala na 40 osób, która wykorzystywana będzie m.in. przez seniorów, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz piłkarzy miejscowego Ludowego Zespołu Sportowego. Podsumowując, będzie to miejsce dla całej społeczności Małej i okolic.

Poświęcenie obiektu i oficjalne oddanie do użytku odbędzie się w niedzielę 9 października 2022.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x