CERTUS rozliczymy twój PIT

Pod naporem śniegu łamią się drzewa i gałęzie, a w wielu miejscach brakuje prądu

Padający mokry i ciężki śnieg spowodował, że w wielu miejscach powalone zostały drzewa czy połamane gałęzie, stwarzając tym samym zagrożenie dla pieszych oraz ruchu pojazdów. Strażacy byli wzywani do usuwania gałęzi i powalonych drzew z dróg. Opady śniegu przyczyniły się również do awarii energetycznych. Wielu mieszkańców powiatu było lub nadal jest bez prądu.

Na stronie PGE Dystrybucja znajduje się taki komunkat:

Na południowo-wschodnim terenie działania PGED obserwujemy intensywne opady mokrego śniegu. W związku z sytuacją pogodową występują lokalne ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej, które nie mają charakteru awarii masowych. Służby energetyczne działają w pełnej gotowości, na bieżąco lokalizując i usuwając powstałe uszkodzenia.  

W dniu 20 stycznia br. o godz. 10.00 ilość Odbiorców z ograniczonym dostępem do zasilania w Oddziałach przestawia się następująco:

Oddział Rzeszów – 9,9 tys.; większość awarii występuje w gminach: Dubiecko, Dynów, Jawornik Polski, Kańczuga, Pruchnik

Oddział Zamość – 2,3 tys.; brakiem zasilania w największym stopniu dotknięci są odbiorcy z gmin: Czudec, Dukla, Korczyna, Niebylec, Strzyżów, Dębica, Iwierzyce, Kolbuszowa, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Wielopole Skrzyńskie, Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Dynów, Głogów Małopolski, Hyżne, Lubenia, Rzeszów, Trzebownisko, Tyczyn, Bukowsko, Zagórz.

Oddział Skarżysko-Kamienna – 2 tys.

Na pozostałym terenie działania Spółki awarie mają aktualnie charakter incydentalny, jednak sytuacja może się dynamicznie zmieniać. 

Poniżej kilka ostatnich interwencji strażaków w naszym powiecie.

19.01.2023 o godzinie 9:52 powalone drzewo na drodze relacji Kamionka – Huta Przedborska. Interwencja i zdj. OSP Kamionka

Dnia 19.01.2023 r. o godzinie 19:34 drzewo powalone przez napór śniegu na drogę powiatową w Zagorzycach Górnych oraz 20.01.2023 o godzinie 03:48 drzewo powalone na drogę powiatową w miejscowości Szkodna. Interwencja i zdj. OSP Zagorzyce Górne.

19.01.2023 r. o godzinie 17:33 strażacy z Gnojnicy Woli usuwali pochylone drzewo, które pod naporem padającego śniegu groziło upadkiem na drogę gminną. Następnie o godzinie 21:01 pochylone drzewo, nad drogą powiatową a później o godzinie 22:56 drzewo pod ciężarem śniegu wisiało nad drogą, uniemożliwiając przejazd mieszkańcom. Zdj OSP Gnojnica Wola

20.01.2023 o godzinie 12.32 strażacy z OSP Wielopole Skrzyńskie usuwali nadłamane drzewa blokujące ruch na drodze.

Dziś 20.01.2023 o godzinie 12:30 strażacy z OSP Nawsie i OSP Wielopole Skrzyńskie usuwali z drogi nadłamane drzewa pod naporem śniegu, blokujące dojazd do posesji. Zdj. OSP Nawsie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x