Orzech promocje

Drogi powiatowe pod lupą – Starostwo będzie mierzyć natężenie ruchu

Zarządcy dróg powiatowych przygotowują się do pomiaru natężenia ruchu drogowego, który odbędzie się już wkrótce na terenie regionu ropczycko-sędziszowskiego. Powiat zakupił do tego celu specjalne urządzenie – TOPO.box, które będzie montowane na przydrożnych znakach drogowych.

Pomiar będzie się odbywał na tych drogach, jakimi na co dzień administruje Powiat Ropczycko-Sędziszowski. Jak informuje starosta W. Darłak:

– Taki rejestrator ruchu drogowego da nam obraz, jakie obłożenie ruchu jest na naszych drogach powiatowych, co ma wpływ na podejmowanie decyzji w sprawie inwestycji drogowych (np. remonty, poszerzenia dróg) i poprawę bezpieczeństwa (budowa chodników czy też wzniesionych przejść dla pieszych, umieszczania znaków z ograniczeniem prędkość).

– Rejestracja obciążenia ruchu da nam dodatkowy atut w postaci załącznika do programów rządowych o dofinansowanie inwestycji, który ma stać się obligatoryjnym przy tego typu programach – dodaje starosta.

Zakupione urządzanie wykonuje jednocześnie dwukierunkowy pomiar: rejestruje kategorie pojazdów, ich prędkość, kierunek poruszania się, a także ilość pojazdów w czasie i głośność w decybelach. Rejestracja natężenia ruchu danego odcinka drogi odbywa się zazwyczaj w przedziale czasu tygodniowym lub miesięcznym.

zdjęcia przesłane: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marta
marta
3 lat temu

A droga powiatowa przez Sielec jak zwykle została pominięta! To właśnie tu powinni się przyglądnąć, jak wygląda natężenie ruchu. Samochód za samochodem w tym ciężarowe z naczepami, nie da się na zewnątrz usiąść, taki hałas. Tu by się przydały ekrany…
Zainteresujcie się w końcu tą drogą!

trackback

[…] w Ropczycach zakupiło urządzenie TOPO.BOX, służące do rejestracji ruchu drogowego – LINK. Wiemy, już gdzie zostało […]

grendys
3 lat temu

ulica Kolejowa przed wiaduktem, Czekaj – trzeba czekać bardzo długo żeby ktoś się zatrzymał przed pasami! tylko budowa wyniesionego przejścia coś zmieni

Inga
Inga
3 lat temu

Droga w Kamionce przez dojazd do autostrady to największe natężenie . Wąska bez poboczy i tylko kawałek chodnika. A samochody tną 100 km/h. Policja jak stanie to mrugają i zwalniają. Sznury aut przez cały dzień i nawet jednego przejścia dla pieszych.To kpina czy co?

Abra
Abra
3 lat temu

Totalna głupota i wyrzucanie kasy w błoto. Ruszyć tyłki z za biurek i na spacerek. Siedzą za biurkami kasę biorą a z nudów książki czytają i filmy oglądają…

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Może ktoś zareaguje?
1. Niesprawny przycisk zmiany świateł na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Fabrycznej od strony wschodniej.
2. Przejście dla pieszych na ulicy Wesoła w pobliżu ulicy Tarnowskich wg. znaków drogowych jest poza terenem zabudowanym i nie ma tam żadnego ograniczenia prędkości. Bardzo niebezpieczne miejsce.

Zdzisław
Zdzisław
3 lat temu

Droga Lubzina-Paszczyna. Nie trzeba żadnych urządzeń żeby zaobserwować jak na tej prostej ludzie jeżdżą i co jest tam potrzebne. Wystarczy pójść na spacer.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x