Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Brak maseczki? Policja ropczycka łapie niestosujących się

O tym, że w ostatnich dniach jest więcej kontroli policji w powiecie ropczycko-sędziszowskim informują nas mieszkańcy. Policjanci stoją przed sklepem i dają mandaty za wchodzenie i wychodzenie bez maseczki do sklepu – pisze jeden z mieszkańców.

W sprawie zauważonych przez mieszkańców wzmożonych kontroli skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Ropczycach z zapytaniem, czy są prowadzone jakieś szczególne działania przez funkcjonariuszy, i ile osób zostało ukaranych przez brak maseczki w miejscach publicznych.

Jak informuje nas rzecznik prasowy policji Wojciech Tobiasz: nie są to wzmożone działania, a kontrole spowodowane nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, kontrolowane są placówki użyteczności publicznej, w tym sklepy. Policjant, jeśli napotka taką osobę, która nie przestrzega przepisów prawa, to podejmuje interwencje wobec niego – mowa tutaj o zasłanianiu ust i nosa.

Od niedzieli 17 października w kwestii noszenia maseczek ropczyccy funkcjonariusze pouczyli 14 osób, nałożyli 32 mandaty karne i dla 1 osoby skierowali wniosek o ukaranie do sądu.  

Wg wprowadzonych przez rząd obostrzeń, maseczki są nadal obowiązkowe w pomieszczeniach użyteczności publicznej i środkach komunikacji zbiorowej. Za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat od 20 do 500 złotych.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, dziś 20 października 2021r. w Polsce potwierdzono 5559 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 75 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 259 przypadków zakażeń. Z uwagi na chwilową awarię systemu Ministerstwa Zdrowia nie mamy informacji o liczbie zakażeń w powiecie ropczycko-sędziszowskim.  

11 komentarzy na temat “Brak maseczki? Policja ropczycka łapie niestosujących się

 • 22 października 2021 o 11:22
  Permalink

  Przyjdzie czas , że zapłacą za kąsanie ręki , która karmi . Ci co karzą ludzi jak i ci którzy wydali zlecenie! Wybory już niedługo, a wy urzędasy myślicie , że władza jest wieczna? Otóż nie , za niewiele ponad dwa lata usłyszymy wasz kwik bo koryto się skończy!

  Odpowiedz
 • 22 października 2021 o 07:58
  Permalink

  Był czas gdy policja zaczynała cieszyć się zaufaniem społecznym. Po tych akcjach stracą to bezpowrotnie. Politycy przeminą, a ludzie nie zapomną !

  Odpowiedz
 • 21 października 2021 o 12:24
  Permalink

  Ludzie, nie dajcie się nastraszyć ! Policja nie ma prawa kontrolowania osoby w takiej sytuacji. Nie pokazywać im dokumentów. Jest to rozporządzenie, nie wykroczenie !

  Odpowiedz
  • 24 października 2021 o 21:04
   Permalink

   Poczytaj trochę bo narażasz osoby na wnioski do sądów .

   Odpowiedz
 • 21 października 2021 o 08:10
  Permalink

  A obecny rząd, który ciągnie to kuriozum i tak ma większościowe poparcie wśród mieszkańców regionu. Ergo, im się to podoba 🙂

  Odpowiedz
  • 22 października 2021 o 12:05
   Permalink

   Wszystkie partie od lewa do prawa popierają zamordyzm ! Wyjątkiem jest Konfederacja z której rządzący robią tzw ruskich agentów bo zaczynają się ich obawiać .

   Odpowiedz
   • 22 października 2021 o 21:22
    Permalink

    Nie jaki Braun dąży do jedności z Rosją w imię Boga. Ani w Rosji ani tym bardziej u Brauna Boga nie stwierdzono

    Odpowiedz
 • 20 października 2021 o 21:05
  Permalink

  Zamknijcie lasy. Bando idiotoow

  Odpowiedz
  • 23 października 2021 o 21:42
   Permalink

   Wredne zachowanie milicjantów słuchających swoich panów-polityków. Bezmózgie istoty w mundurach pozbawione ludzkich cech, odarci ze świadomego myślenia. Martwi w “środku” oprawcy…taka właśnie jest milicja. P.S. maska chroni w taki sposób jak stringi okrywają tyłek…

   Odpowiedz
 • 20 października 2021 o 20:34
  Permalink

  tyle spotkan w pomieszczeniach zamknietych m,in, Starostwa powiatu i tam nie wejda i nie karzą dlaczego ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *