Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sędziszów upamiętnił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

W niedzielę 18 września 2022 roku w Sędziszowie Małopolskim mieszkańcy, samorządowcy, przedstawiciele wielu ważnych instytucji, a także zaproszeni goście uczestniczyli w obchodach 83 rocznicy agresji Związku Radzieckiego na nasz kraj.
Ważna uroczystość

Uroczystość ta rozpoczęła się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tuż po niej delegacje samorządu, służb mundurowych oraz oddziału Związku Strzeleckiego złożyły symboliczne kwiaty przed pomnikiem Sybiraków Żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów. Podczas uroczystości świętowano także 8 rocznicę odsłonięcia tego pomnika.

Garść historii

Przypomnijmy, że 83 lata temu 17 września 1939 roku tuż po napaści wojsk hitlerowskich na Polskę, decyzją Józefa Stalina wojska ZSRR także zaatakowały nasz kraj, realizując postanowienia tajnego protokołu rosyjsko-niemieckiego paktu Ribbentrop-Mołotow podpisanego 23 sierpnia 1939 i zrywając ważny polsko-rosyjski pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku.

5 komentarzy na temat “Sędziszów upamiętnił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

 • 21 września 2022 o 17:30
  Permalink

  A kogo to obchodzi gdzie zorganizowane , małomiasteczkowe potyczki .
  Merytorycznie to może niech zrobią uroczystość na bitwę pod grunwaldem .
  Martyrologia pełna para

  Co za naród co za ludzie

  Odpowiedz
 • 20 września 2022 o 17:09
  Permalink

  Nie sędziszów ale cały powiat! Proszę trzymać się faktów… Tylko że władze powiatowe nic w Ropczycach nie robią to wszystkie ich uroczystości są w sędziszowie.

  Odpowiedz
  • 21 września 2022 o 09:35
   Permalink

   Organizatorami uroczystości były władze Gminy Sędziszów Młp, parafia sędziszowska i MGOK. W Ropczycach również władze gminne organizowały tego typu obchody.

   Odpowiedz
  • 22 września 2022 o 14:45
   Permalink

   Nie wiesz to nie pisz głupot. Dlaczego Ropczyce napisałeś dużą literą a Sędziszów małą? Jakiś ból ?

   Odpowiedz
   • 30 września 2022 o 11:24
    Permalink

    ból mieszkańców Ropczyc jest widoczny wszędzie i o wszystko co dzieje się w Sędziszowie a nie u nich, przecież to widać na każdym kroku. A że ostatnimi czasy u nas dzieje się dużo więcej to wygląda to jak wygląda.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *