Orzech promocje

Środki ostrożności w aptekach i sklepach spożywczych

Od dziś tj. 14 marca została ograniczona działalność galerii handlowych, jedynie czynne mogą być sklepy spożywcze, apteki, drogerie oraz pralnie. Pisaliśmy o tym. Mimo tego, że są otwarte należy zachować w nich szczególne środki ostrożności.

W internecie pojawiły się różne prośby i zalecenia:

  • należy ograniczyć wizyty w sklepach i aptekach do niezbędnych – zwłaszcza seniorzy powinni zostać w domu, lepiej poprosić kogoś o zrobienie zakupów;
  • nie należy zabierać ze sobą dzieci do aptek i sklepów,
  • leków nie powinno się kupować na zapas;
  • jeśli już musisz coś kupić, to pamietaj o zachowaniu minimum 1 metra od innych osób – w tym sprzedawców i farmaceutów, a jeśli jest to możliwe to zaczekaj na zewnątrz, aż wyjdzie poprzedni klient;
  • należy pamiętać o przestrzeganiu higieny, częstym myciu rąk – ,,Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Nie obawiać się zwracać uwagi współpracownikowi i klientowi, aby nie kasłał i nie kichał w naszym kierunku ani na produkty spożywcze.”– podaje GIS dla branży handlowej.
  • zaleca się dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Z obserwacji rynku wynika, że dla bezpieczeństwa pracowników i klientów, właściciele zamykają zakłady fryzjerskie, kosmetyczne. Każdy taki krok przyczynia się do zmniejszenia się rozprzestrzeniania koronawirusa.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Kk i Rossman Ropczyce otwarty.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x