Orzech promocje

Drobne zapiski, wielkie plany. Niezmienna funkcja notatnika

Drobne zapiski, wielkie plany. Niezmienna funkcja notatnika

Zarówno dziś, jak i kiedyś notatniki służyły ludziom do rozmaitych spraw; w nich zapisywane były bieżące koszta, zamówienia, rachunki czy myśli przelane od razu na papier. Każdy notatnik skrywa za sobą historię, która opowiedziana może być na wiele sposobów. Można w nich tworzyć dopracowane rysunki lub bazgrolić podczas nudy. Jednak po dziś dzień notatniki stale są popularne do zapisywania w nich wszystkiego, co tylko siedzi nam w głowie – nawet mimo ery Internetu i aplikacji, w których śmiało prowadzić można notatki. Sprawa z notatnikami jest podobna do rywalizacji książek z czytnikami – nie wszystkim pasują nowe formy; po prostu wolą mieć wszystko na papierze.

Scrapbooking – nowa moda na wyrażanie siebie. Czym jest?

Pierwotnym znaczeniem scrapbookingu jest sztuka dekorowania wspomnień. Termin ten początkowo obejmował jedynie dekorowanie albumów z pamiątkami rodzinnymi z pomocą wycinanek. Współcześnie doszło do rozwinięcia tego terminu i dziś rozumie się go jako dekorowanie zaproszeń, kartek okolicznościowych i notesów. Chęć ozdabiania istnieje od wieków, jednak w dzisiejszych czasach jest o wiele bardziej intensywna. Wynika to z prowadzonego współcześnie życia, opartego na biegu i codziennym kontakcie z elektroniką. Ludzie poszukują formy relaksu; czegoś, na czym całkowicie mogą się skupić i dzięki temu osiągnąć wymarzony spokój. Scrapbooking nie wymaga sporego nakładu finansowego. Podstawą jest notatnik. Przedmiot ten można znaleźć w ofercie wielu sklepów, wśród których znajduje się również Murrano – kolekcja zeszytów z dobrym jakościowo papierem jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby. Kolejnymi elementami są ozdobne papiery czy kartki, jakie dziś znajdują się w każdym sklepie artystycznym. Klej, nożyczki, markery wedle uznania i…tyle. Można zacząć tworzyć! Scrapbooking jest fenomenalną formą relaksu, która jednocześnie zawiera w sobie artystyczną realizację. Notatnik pokryty licznymi dodatkami i ozdobami to coś, co za każdym razem przenosi oglądającego w świat osoby, która stworzyła wszystkie strony samodzielnie od A do Z.

Upiększone wspomnienia. Jak stworzyć własny album metodą scrapbookingu

Prezent w postaci albumu jest zawsze doskonałym wyjściem – jeżeli jest on zrobiony samodzielnie, to już wtedy można mówić o nim, jako o udanym. Sentymentalne prezenty niosące radość to coś, czego za nic w świecie nie zastąpią rzeczy do kupienia w sklepach z prezentami. Do stworzenia albumu wystarczy niewiele. Ot, notatnik, kartki, kleje i wszystko inne, co zostało już wspomniane. No i zdjęcia – najważniejsza część każdego albumu. To w końcu one przekazują prawdziwą historię i są jednym z powodów, dla których cała rodzina zbiera się na kanapie, przeglądając kolejne strony, cały czas przytaczając zabawne opowiastki złożone właśnie z przeszłości. Własnoręcznie wykonany album oraz dekoracje są właśnie sztuką dekorowania wspomnień. Nie nada im się już innego biegu, jednak można udekorować je w sposób doskonale oddający tamtejszy czas, radość oraz poszczególne momenty. A wszystko dzięki kilku kartkom i przyborom, które posiada każdy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x