Orzech promocje

Ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego!

Zamknięcie granic

Od północy z soboty na niedzielę (14-15.03.2020) przywrócona zostanie kontrola na wszystkich granicach. Oznacza to, że będziemy wprowadzali pełne kontrole na wszystkich polskich granicach (…), które były wewnętrznymi granicami UE zostaną niejako odtworzone, najpierw na 10 dni z możliwością 20, a późnej o kolejny miesiąc – mówi Morawiecki.

Zamknięcie obowiązuje wstępnie na najbliższe 10 dni. Polscy obywatele zostaną skierowani na 14-dniową kwarantanne. Wprowadzone zostają daleko idące ograniczenia w możliwości przekraczania polskich granic przez cudzoziemców – dodaje premier.

Od niedzieli 15 marca zostaje także wstrzymany międzynarodowy ruch kolejowy i lotniczy.

Ograniczona działalność galerii handlowych

Już od północy w dniu dzisiejszym (z piątku na sobotę) 13 – 14.03 ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Będą w nich czynne sklepy spożywcze i apteki. Pozostaną otwarte sklepy spożywcze, a także pralnie, apteki i drogerie. – Tam, gdzie można kupić środki higieny osobistej. To są ważne artykuły w przypadku epidemii, która nam bardzo wyraźnie jednoznacznie grozi – mówił Morawiecki.

Wszystkie sklepy pozostają otwarte, banki, punkty usługowe, bankomaty. Nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki – dodaje premier. Sklepy spożywcze i apteki pozostają czynne.

Zgromadzenia powyżej 50 osób zabronione

Wprowadzenie stanu zagrożenie epidemicznego oznacza także, że nie będą mogły odbywać się zgromadzenia powyżej 50 osób.

Zawieszona zostaje działalności wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn

Restauracje mogą świadczyć usługi tylko na dowóz do klienta.

Premier Mateusz Morawiecki apeluje także do wszystkich, a w szczególności dzieci i młodzież aby w najbliższych dniach, w najbliższych tygodniach – spędźcie ten czas w domu. Dzieci i młodzież są nosicielami wirusa, który rozprzestrzenia się najszybciej.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego! […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x