Daniel Obajtek

Zapłacił za kartę graficzną i kontakt się urwał

Wczoraj do ropczyckiej komendy policji zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który oświadczył, że został oszukany w internecie. 26-latek kupił na portalu sprzedażowym kartę graficzną, a kiedy przelał pieniądze na wskazane konto, kontakt ze sprzedającym się urwał. W ten sposób stracił 1500 zł.

Zgłaszający poinformował, że na jednej z platform sprzedażowych, znalazł ogłoszenie interesującego go przedmiotu- karty graficznej. Nawiązał rozmowę ze sprzedającym, w której ustalili, że pokrzywdzony, dokona przelewu 1500 zł na konto sprzedającego, a ten, tego samego dnia, nada paczkę z przedmiotem. Niestety, po wpłacie pieniędzy sprzedającemu, rozmowa między nimi urwała się. Zaniepokojony brakiem kontaktu 26-latek, zorientował się że został oszukany, kiedy ogłoszenie nadal było aktywne.

Apelujemy, o zachowanie ostrożności i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych. Należy pamiętać, że tzw. okazje często kończą się utratą pieniędzy. Nasze bezpieczeństwo podniesie także forma płatności, np. płatność za pobraniem. Zmniejszy to ryzyko utraty pieniędzy.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

tak się kończy kupowanie poza Allegro.

Ela
Ela
1 miesiąc temu

A potem jesteś ciągany po sądach na drugi koniec Polski. Mnóstwo nerwów i dodatkowe koszty ot zakupy przez internet.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x