Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

EKO Przygoda ropczyckich uczniów w Budapeszcie

W kwietniu uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych mieli wyjątkową możliwość uczestnictwa w projekcie CITIZENS FOR CLIMATE, który zabrał ich do Budapesztu. Podczas tego wyjazdu, działając w grupach międzynarodowych, poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska.

Podczas pobytu w stolicy Węgier, uczestnicy projektu odwiedzili różnorodne miejsca o ekologicznym charakterze, takie jak ogród klimatyczny, Makerspace creative company, stację meteorologiczną, oczyszczalnię wody oraz Park miejski Pünkösdfürdő. Dodatkowo, mieli okazję uczestniczyć w wykładzie na temat zmian klimatycznych, prowadzonym przez europejską instytucję “Európa Pont”.

Wyjazd nie tylko pozwolił na zdobycie nowej wiedzy, ale także na nawiązanie przyjaźni z młodzieżą z innych krajów, takich jak Francja, Włochy czy Węgry. Dodatkowo, organizatorzy zapewnili atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, takie jak nauka tradycyjnego tańca węgierskiego, przepyszna kolacja oraz nocny spacer po Budapeszcie.

Uczestnicy projektu nie tylko aktywnie uczestniczyli w zajęciach, ale również poza nimi szukali okazji do podszlifowania języka angielskiego, rozmawiając z przechodniami i świetnie się przy tym bawiąc.

Choć pobyt w Budapeszcie dobiegł końca, uczniowie z Zespołu Szkół Agro-Technicznych z pewnością zainspirowani powrócą do swojej szkoły. Doświadczenie zdobyte podczas wyjazdu skłoniło ich do tworzenia nowych projektów oraz dążeń do kolejnych podróży i odkryć.

źródło Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x