Orzech promocje

Nowe boisko w Ropczycach już otwarte

Dziś 23 września zostało otwarte nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach. Boisko to będzie dostępne dla wszystkich chętnych przez cały rok.

Podczas uroczystego otwarcia zgromadzeni goście przecięli wstęgę, a uczniowie zaprezentowali występ artystyczny i sportowy. Burmistrz Bolesław Bujak wręczył wicedyrektor szkoły Ewie Wośko symboliczny Akt Przekazania oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu.

Boisko jest obiektem wielofunkcyjnym – służy m.in do gry w mini-koszykówkę, piłkę ręczną oraz siatkówkę. Zadanie realizowane było przy wsparciu finansowym z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Koszt inwestycji to 263 tysiące złotych, z czego dofinansowanie to 167 486 zł. W ramach programu gmina pozyskała środki także na nowe boisko wielofunkcyjne w Gnojnicy Woli oraz dwie plenerowe siłownie przy zespołach szkół w Ropczycach na osiedlu Czekaj i Niedźwiadzie Górnej – o czym pisaliśmy tutaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x