Orzech promocje

Budowa boisk i stref aktywności przy szkołach w gminie Ropczyce

Samorząd gminy Ropczyc planuje budowę dwóch boisk oraz dwóch stref aktywności przy szkołach podstawowych. Pierwsze boisko ma powstać jeszcze na wakacjach tego roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach.

Gmina Ropczyce uzyskała dofinanoswanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, na zadanie związane z rozwojem aktywności fizycznej. W ramach tej dotacji mają być wybudowane:

  • Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową przy SP nr 1 w Ropczycach;
  • Boisko wielofunkcyjne ze sztuczną trawą przy SP w Gnojnicy Woli;
  • Strefa aktywności fizycznej tzw. siłownia zewnętrzna przy SP nr 2 w Ropczycach (Czekaj);
  • Strefa aktywności fizycznej tzw. siłownia zewnętrzna przy SP w Niedźwiadzie Górnej.

Jako pierwsze ma być wybudowane boisko przy SP nr 1 w Ropczycach. Będzie ono miało wymary 24×44 – czyli przeznaczone do gry w piłkę ręczną, ale również do siatkówki i mini koszykówki. Wykonana zostanie także infrastruktura lekkoatletyczna czyli bieżnie i skocznia.

Kolejne boisko i strefy aktywności samorząd chciałby wykonać w roku 2022, ponieważ dotacja z ministerstwa została podzielona na dwie części. Druga zostanie wypłacona w przyszłym roku. Na razie Gmina czeka na decyzje z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Koszt inwestycji to 263 tysiące złotych, z czego dofinansowanie to 167 486 zł. W ramach programu gmina pozyskała środki także na nowe boisko wielofunkcyjne w Gnojnicy Woli oraz dwie plenerowe siłownie przy zespołach szkół w Ropczycach na osiedlu Czekaj i Niedźwiadzie Górnej – o czym pisaliśmy tutaj. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x