Orzech promocje

Lasy Państwowe dołożą do nowej drogi

13 czerwca 2022 wiceminister sprawiedliwości Pan Marcin Warchoł podarował dwie promesy o łącznej wartości ponad miliona złotych dwóm gminom naszego powiatu.

Środki w wysokości 720 tys. zł. zasilą gminę Sędziszów Małopolski a kwota 375 tys. zł. – gminę Iwierzyce. Pieniądze pochodzą ze środków Lasów Państwowych i będą wykorzystane na inwestycje drogowe.

Będzie nowa droga Szkodna – Budzisz

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Pan Bogusław Kmieć zawnioskował do Nadleśnictwa Strzyżów o dofinansowanie zadania: „Przebudowa drogi gminnej nr 10 7688 R” (trasa Szkodna – Budzisz). Leży ona na odcinku szlaku, po którym prowadzony jest wywóz drewna z lasu. Jest to także istotne połączenie komunikacyjne dla mieszkańców Gmin: Sędziszów Małopolski, Iwierzyce oraz Wielopole Skrzyńskie.

W ubiegłych latach Nadleśnictwo Strzyżów uczestniczyło w kosztach przebudowy drogi. Polegało to na wykonaniu podbudowy z kruszywa. Obecnie celem inwestycji jest położenie masy bitumicznej na długości ponad 1,5 km., co wiąże się z szacunkowymi kosztami w wysokości 900 tys. złotych. Plan przewiduje jednoetapową realizację zadania jeszcze w tym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Jak podarował Panie Redaktorze? Ze swoich pieniędzy?

gosc
gosc
1 rok temu

gdzie kamery to sa zaraz urzednicy ze starostwa i i te nasze kochane parlamentarzysci mam nadzieje ze to ich koncówka rządów

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Czworo ludzi w wieku produkcyjnym zamiast uczciwie pracować robi sobie zdjęcia z kartonem na którym jest napisana jakaś kwota pieniędzy, w tym kraju nie może być dobrze. Pana Brody nie liczę bo prowadzi firmę i może sobie robić co chce ze swoim czasem ale reszta żyje z podatków, co tu się odwala?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nagle senator się uaktywnił… Pamiętajcie, że wybory blisko

Ja
Ja
1 rok temu

PRL

Ministerstwo Patologi
Ministerstwo Patologi
1 rok temu

Złodzieje

Gajowy Marucha
Gajowy Marucha
1 rok temu

To czemu leśnicy ze Strzyżowa nie przywieźli tych kartonów z kwotami? Co ma wiceminister sprawiedliwości do Nadleśnictwa Strzyżów??? Ten polityczny lans przekroczył już granicę błazenady. Szkoda, ze redakcja nie cytuje historyjki wiceministra uzasadniającej przywiezienie przez niego tego kartonu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gajowy Marucha

Dalej głosujcie na jedną panią to się nic nie zmieni, tylko będzie jeszcze bardziej wszedzie!

Boguś
Boguś
1 rok temu
Reply to  Gajowy Marucha

Kiedy wygięl przywiezie na zimę ten Patologiczny Kłamca?

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

…raczej “wręczył” niż podarował, decyzja o przyznaniu promesy to raczej wieloetapowy proces, a nie prezent od osoby fizycznej, choćby to nawet był wiceminister.

Rydzyk
Rydzyk
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

To nie są leśnicy tylko pseudo leśnicy tną lasy na potęgę aby spełnić pisowskie obietnice bez pokrycia wytną wszystko nie zostanie dla potomnych nic a dla ciemnego ludu hrust plus

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

W Ropczycach nie dołożą…

12
0
Would love your thoughts, please comment.x