Orech promocje

Lasy Państwowe dołożą do nowej drogi

13 czerwca 2022 wiceminister sprawiedliwości Pan Marcin Warchoł podarował dwie promesy o łącznej wartości ponad miliona złotych dwóm gminom naszego powiatu.

Środki w wysokości 720 tys. zł. zasilą gminę Sędziszów Małopolski a kwota 375 tys. zł. – gminę Iwierzyce. Pieniądze pochodzą ze środków Lasów Państwowych i będą wykorzystane na inwestycje drogowe.

Będzie nowa droga Szkodna – Budzisz

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Pan Bogusław Kmieć zawnioskował do Nadleśnictwa Strzyżów o dofinansowanie zadania: „Przebudowa drogi gminnej nr 10 7688 R” (trasa Szkodna – Budzisz). Leży ona na odcinku szlaku, po którym prowadzony jest wywóz drewna z lasu. Jest to także istotne połączenie komunikacyjne dla mieszkańców Gmin: Sędziszów Małopolski, Iwierzyce oraz Wielopole Skrzyńskie.

W ubiegłych latach Nadleśnictwo Strzyżów uczestniczyło w kosztach przebudowy drogi. Polegało to na wykonaniu podbudowy z kruszywa. Obecnie celem inwestycji jest położenie masy bitumicznej na długości ponad 1,5 km., co wiąże się z szacunkowymi kosztami w wysokości 900 tys. złotych. Plan przewiduje jednoetapową realizację zadania jeszcze w tym roku.

12 komentarzy na temat “Lasy Państwowe dołożą do nowej drogi

 • 8 lipca 2022 o 01:24
  Permalink

  Jak podarował Panie Redaktorze? Ze swoich pieniędzy?

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2022 o 19:21
  Permalink

  gdzie kamery to sa zaraz urzednicy ze starostwa i i te nasze kochane parlamentarzysci mam nadzieje ze to ich koncówka rządów

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2022 o 18:50
  Permalink

  Czworo ludzi w wieku produkcyjnym zamiast uczciwie pracować robi sobie zdjęcia z kartonem na którym jest napisana jakaś kwota pieniędzy, w tym kraju nie może być dobrze. Pana Brody nie liczę bo prowadzi firmę i może sobie robić co chce ze swoim czasem ale reszta żyje z podatków, co tu się odwala?

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2022 o 15:48
  Permalink

  Nagle senator się uaktywnił… Pamiętajcie, że wybory blisko

  Odpowiedz
 • 16 czerwca 2022 o 20:11
  Permalink

  To czemu leśnicy ze Strzyżowa nie przywieźli tych kartonów z kwotami? Co ma wiceminister sprawiedliwości do Nadleśnictwa Strzyżów??? Ten polityczny lans przekroczył już granicę błazenady. Szkoda, ze redakcja nie cytuje historyjki wiceministra uzasadniającej przywiezienie przez niego tego kartonu.

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2022 o 15:43
   Permalink

   Dalej głosujcie na jedną panią to się nic nie zmieni, tylko będzie jeszcze bardziej wszedzie!

   Odpowiedz
  • 18 czerwca 2022 o 00:16
   Permalink

   Kiedy wygięl przywiezie na zimę ten Patologiczny Kłamca?

   Odpowiedz
 • 16 czerwca 2022 o 19:43
  Permalink

  …raczej “wręczył” niż podarował, decyzja o przyznaniu promesy to raczej wieloetapowy proces, a nie prezent od osoby fizycznej, choćby to nawet był wiceminister.

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2022 o 14:21
   Permalink

   To nie są leśnicy tylko pseudo leśnicy tną lasy na potęgę aby spełnić pisowskie obietnice bez pokrycia wytną wszystko nie zostanie dla potomnych nic a dla ciemnego ludu hrust plus

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *