Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Wkrótce remont drogi na trasie Góra Ropczycka – Zagorzyce – Szkodna

Władze przygotowują dużą inwestycję drogową w naszym powiecie, w obrębie ważnej, ruchliwej drogi. Zakończenie przedsięwzięcia ma nastąpić jeszcze w tym roku.
Wspaniała informacja

Starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Pan Witold Darłak przekazał niedawno świetną wiadomość, ważną szczególnie dla mieszkańców okolicy i innych użytkowników drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowości: Góra Ropczycka – Zagorzyce – Szkodna, w gminie Sędziszów Małopolski. W niedługim czasie ma ona zostać wyremontowana. Remont drogi będzie realizowany ze środków pochodzących z rządowego programu Polski Ład.

Przetarg rozstrzygnięty

Zarządca drogi jest już po zatwierdzeniu przetargu, w którym uczestniczyło 6 firm. Wniosek został złożony na kwotę 14 960 000 złotych. Najniższą ofertę na wykonanie tego zadania złożyła firma MPDIM z Rzeszowa. Opiewa ona na kwotę 11,5 mln. złotych. Pozwoli to zaoszczędzić na wkładzie własnym, którego wysokość to 5%. W połowie tego miesiąca zostanie podpisana umowa z wykonawcą.Jeśli wszystko przebiegnie planowo inwestycja zostanie ukończona w tym roku.

Co zostanie zrobione?

Wykonane będą między innymi następujące prace drogowe:

  • Ponad 5400 m. nowej nawierzchni;
  • Ponad 4000 m. chodnika (Część chodnika w Górze Ropczyckiej, część w Zagorzycach);
  • Około 700 m. nawierzchni w Szkodnej;
  • Całość ma być oddana w ciągu 10 miesięcy.

fot. TV Sędziszów Młp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.