Daniel Obajtek

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka!

4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który został zatrzymany przez sędziszowskich policjantów. Dzięki informacji od świadka został on szybko wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę bez uprawnień, które wcześniejszej zostały mu już cofnięte.

Wczoraj przed godz. 12. do dyżurnego ropczyckiej policji zadzwonił świadek z informacją, że nieznany mu mężczyzna pił alkohol, a następnie wsiadł do forda i odjechał. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali w kierunku wskazanym przez zgłaszającego.

W miejscowości Sielec zauważyli jadącego forda i zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało 54-letni kierowca miał 4 promile alkoholu w organizmie, nie miał też uprawnień do kierowania autem, które zostały mu wcześnej cofnięte. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, taka sama kara grozi za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień.

Policjanci apelują – jeśli mamy informacje o osobach, które mogą kierować pod wpływem alkoholu, powiadamiajmy o tym policjantów. Każdy sygnał jest sprawdzany, co pozwala na wyeliminowanie niebezpiecznych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x