Orzech promocje

Gmina Ostrów uchwaliła budżet. Jakie inwestycje zaplanowano?

26 stycznia Radni Gminy Ostrów przyjęli projekt uchwały na 2021 rok. Podobnie jak w ubiegłym roku jest on bardzo wysoki. Jednak dochody gminy trochę się zmniejszyły.

Gmina zaplanowała wydatki na ponad 93 mln złotych. Dochody gminy ujęte w budżecie to niecałe 81 mln złotych. Władze Ostrowa przewidują, że dochody w ciągu roku wzrosną dzięki różnym dotacjom.

Jakie wydatki planuje gmina?

Spośród 93 mln złotych gmina przeznaczy ponad 40 mln złotych na zadania związane z gospodarką komunalną i ochroną środowiska. 18 mln złotych to wydatki na oświatę i wychowanie. Równie duża kwota, bo około 13 mln złotych zostanie przekazana m.in. na świadczenia wychowawcze, rodzinne oraz inne wydatki związane z pomocą społeczną i wsparciem rodzin. W tej kwocie 93 mln zł ujęte są także wydatki majątkowe. Gmina Ostrów w tym roku chce przeznaczyć ponad 23 mln na inwestycje.

Jakie inwestycje w 2021 roku?

Część inwestycji w 2021 roku to prace, które już trwają i będą kontynuowane. Są również nowe projekty. Z 23 mln złotych – 11 mln zostanie przeznaczone na inwestycje związane z gospodarką komunalną, Kilka z ważniejszych inwestycji w gminie:

  • rozbudowa sieci wodociągowej – prace już trwają;
  • waga samochodowa i budynek warsztatowo-garażowy na zakładzie zagospodarowania odpadów w Kozodrzy;
  • rozbudowa Domu Kultury w Kamionce;
  • rozbudowa Szkoły w Kamionce – 2,5 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, obecnie opracowyana jest dokumenatcja;
  • planowana jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w Skrzyszowie – gmina złożyła wniosek o dotacje 5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ilona
Ilona
3 lat temu

Wooow suma inwestycji wyższa niż w Ropczycach!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x