Daniel Obajtek

WSIEDLI ZA KIEROWNICĘ, MIMO ŻE BYLI PIJANI

Trzech pijanych kierowców zatrzymali policjanci we wtorek na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego. U jednego z nich badania alkomatem wykazało prawie 4 promile, drugi natomiast wsiadł za kierownicę volkswagena mając ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo przewoził on 3-letnie dziecko, które nie było we właściwy sposób zabezpieczone w foteliku. Trzecim nietrzeźwym kierującym okazał się traktorzysta, u którego badanie wykazało prawie 2 promile w jego organizmie.

Pomimo licznych akcji prewencyjnych oraz kontroli trzeźwości, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Takie sytuacje mogą doprowadzić do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Tylko we wtorek, na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego, funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich aut na tzw. ”podwójnym gazie ”.

Po godz. 15, na ul. Zielonej w Ropczycach, został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący volkswagenem. Za jego kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec gminy Ropczyce. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od niego alkohol. Ich podejrzenia okazały się uzasadnione. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Pijany kierowca nie jechał sam. Autem podróżowała także dorosła pasażerka oraz 3-letnie dziecko, które jak się okazało, nie było we właściwy sposób zabezpieczone w foteliku. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Jazdę drugiemu pijanemu kierowcy uniemożliwił świadek. Około godz. 17.30, zauważył on opla, który wjechał w słup oświetleniowy, na ul. Karpackiej w Sędziszowie Małopolskim. Gdy kierujący tym pojazdem próbował odjechać z miejsca zdarzenia, świadek wyciągnął kluczyki z jego stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O zdarzeniu poinformował policjantów. Jak się okazało 52-letni kierowca opla, mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Wkrótce poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

Trzeci nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po godz. 21. Wcześniej mundurowi otrzymali zgłoszenie o kierującym traktorem typu „sam”, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze opisany pojazd, napotkali w miejscowości Zagorzyce. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali zatrzymać się kierowcy, ten jednak kontynuował jazdę, wjeżdżając w drogę gruntową. Funkcjonariusze pościg kontynuowali pieszo, udaremniając ucieczkę kierującemu. Jak się okazało, za kierownicą ciągnika rolniczego siedział 31-letni mieszkaniec gminy Wielopole Skrzyńskie. Mężczyznę poddano badaniu na stan trzeźwości, które wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Sprawdzenie kierującego w policyjnych bazach danych wykazało, iż mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ustalą także, czy pojazd, którym kierował, posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC. Mężczyzna został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa przed sądem.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x