Daniel Obajtek

Mikołajkowy bieg dla Wojtusia

Już w niedzielę 4 grudnia 2022 w Ropczycach można pobiec w szczytnym celu podczas mikołajkowego wydarzenia sportowego o charakterze charytatywnym organizowanego przez Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.

Co w programie?

Impreza charytatywna dla Wojtusia rozpocznie się o godzinie 8:00 wręczeniem numerów startowych a już 2 godziny później pierwsi zawodnicy ustawią się na starcie. Biegi będą się odbywały od godziny 11:00 do 13:30, a w międzyczasie będzie można zjeść posiłek regeneracyjny. Tuż po biegach na dystansie 5 km. i 10 km. oraz 5 km. Nordic Walking będzie miało miejsce wręczenie nagród.

Jak się zapisać?

Zapisy na wydarzenie to koszt 50 zł wpisowego i 60 zł dniu biegu. Będą one prowadzone do piątku 2 grudnia 2022. Biuro zawodów mieści się w Hali Widowiskowo – Sportowej w  Ropczycach przy ul. Konopnickiej 2. Start i meta będą umiejscowione przed halą.

Link do zapisów online TUTAJ.

Wojtuś – mały bohater

Wojtuś z Wielopola Skrzyńskiego urodził się 8 grudnia 2017 ze skrajnym wodogłowiem. Wkrótce zdiagnozowano u niego genetyczny zespół Walkera-Warburga, głeboki niedowład czterokończynowy i neuropatię niedokrwienną oczu.

Choć lekarze początkowo przekreślali jego szanse, chłopiec ma silną wolę walki o zdrowie. Wojtuś jest po wielu operacjach i intensywnej terapii. Jest dzieckiem leżącym, nie trzyma główki, nie mówi. Pomimo tych trudności jego uśmiech zniewala, dając rodzicom nadzieję i motywację do nieustającej pomocy synkowi.

Link do wydarzenia na FB TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x