Orzech promocje

Ropczyccy policjanci czytali dzieciom

Bajki uczą i wychowują najmłodszych. Pamiętając o tym, ropczyccy policjanci w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” spotkali się z przedszkolakami w Brzezówce. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i służbie policjanta.

Wczoraj ropczyccy policjanci włączyli się do akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” i odwiedzili przedszkolaków w Brzezówce. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie czytania jako sposobu na spędzanie wolnego czasu, ale także propagowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowi wybrali dla maluchów opowiadanie o Kici – Koci, która postanowiła zostać policjantką. Utwór opowiadał o policyjnej służbie, ale przede wszystkim przypominał najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpieczne zachowania na drodze zostały także utrwalone przez wspólną zabawę.

Funkcjonariusze podczas spotkań opowiadali również o swojej pracy i odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie maluchy mogły zapoznać się w wyposażeniem wykorzystywanym podczas służby i choć przez chwilę poczuć się policjantem.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x