CERTUS rozliczymy twój PIT

Ta SESJA przejdzie do historii samorządu ropczyckiego. Radni głosowali ONLINE

Sesja Rady Miejskiej w Ropczycach odbyła się wczoraj 8 kwietnia 2020 r., ale w dość nietypowy sposób, bo online – poprzez telekonferencję. Wszystko z powodu panującej epidemii koronawirusa, aby nie narażać się na ryzyko zarażenia COVID-19, radni zostali w domach lub biurach i połączyli się ze sobą przez internet.
Była to pierwsza taka sesja w historii samorządu ropczyckiego.

Podczas obrad 8 kwietnia 2020 roku radni podjęli kilka uchwał, wśród których znalazły się też kwestie związane z epidemią koronawirusa.

100 tys. zł dla ropczyckiego ZOZ-u m.in. na zakup respiratora

Jedna z uchwał dotyczy pomocy dla ZOZ-u w Ropczycach, a dokładnie dla Szpitala Powiatowego w Sędziszowie. Dyrekcja placówki zwróciła się do Gminy Ropczyce z prośbą o zakup respiratora do szpitala. Rada Gminy przeznaczy na ten cel 100 tysięcy złotych. Zakupiony repsirator i urządzenia wspierające dla oddziału wewnętrznego szpitala, bedą pomocne dla potrzebujących mieszkańców powiatu w czasie epidemii, ale nie tylko.

Działania w zakresie budowy wodociągu Lubzina – Okonin – Łączku Kucharskie – Niedźwiada Dolna

Kolejnym tematem było podjęcie działań związanych z planowaną budową wodociągu przez miejscowości Lubzina – Okonin – Łączku Kucharskie – Niedźwiada Dolna. Gmina Ropczyce chce złożyć wniosek o preferencyjną pożyczkę do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na pierwszy etap Lubzina – Okonin. Samorząd liczy również na uzyskanie dotacji z Funduszy Europejskich.

Od Wielkiej Soboty parking na ropczyckim rynku DARMOWY

Podjęta została również decyzja o zawieszeniu pobieraniu opłat za parkowanie w strefie płatanej w Ropczycach od 11 kwietnia do odwołania. Jak informuje UM w Ropczycach darmowe parkowanie funkcjonuje już od 26 marca i będzie nadal bezpłatne.

Burmistrz wspomniał, że planowana jest dezynfekcja przestrzeni publicznej m.in. chodników, przystanków, placów przy instytucjach, bankomatach.

Sesje możesz zobaczyć TUTAJ.

Źródło zdjęć: Urząd Miasta Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x