CERTUS rozliczymy twój PIT

Co wiemy o drugiej osobie zakażonej koronawirusem z powiatu ropczycko-sędziszowskiego ?

Wczoraj po godz. 17 Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnym drugim przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie ropczycko – sędziszowskim: to kobieta w sile wieku (izolacja).

Jak udało nam się ustalić, jest to prawdopodobnie mieszkanka Ropczyc (pomiędzy 40 a 50 rokiem życia), która w ostatnim czasie nie przebywała za granicą. Kobieta czuje się dobrze.

Jak informuje starosta powiatu W. Darłak na swoim Facebooku: Trwa wywiad i ustalanie okoliczności zakażenia. Obydwie osoby (z potw. koronawirusem z naszego powiatu) czują się dobrze. Z aktualnie dostępnych informacji wynika, że te przypadki pochodzą z innych źródeł.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i powyższe informacje po pewnym czasie mogą ulec zmianie. Jedno jest pewne; najlepszym sposobem na uniknięcie zakażenia (choć nie w 100%) jest ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi do niezbędnego minimum oraz przestrzeganie higieny, zwłaszcza częste mycie rąk, dlatego #zostańwdomu ❗️ – pisze starosta.

Na ten moment w POWIECIE ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIM mamy 2 przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych:

  • młoda kobieta z powiat ropczycko-sędziszowskiego (30 – 40 lat) – informacja z dn. 2 kwietnia,
  • kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (40 – 50 lat) – informacja z dn. 7 kwietnia.

O pierwszej osobie zakażonej pisaliśmy TUTAJ.

Jeśli NIE MUSISZ WYCHODZIĆ – ZOSTAŃ W DOMU ❗️❗️❗️

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Koper
Koper
3 lat temu

Ale jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę ozdrowieńców i zmarłych, to wynik jest prawie 1 /1, więc tutaj optymistycznie nie jest. Więc my obywatele, mieszkańcy, piwinniśmy być w miarę dobrze poinformowani w jakiej nawet miejscowości mieszka osoba zakażona i gdzie mogła się zakazić. Tu sanepid działa słabo prewencyjnie trzymsjąc taką wiedzę w “kieszeni”. Gdyby taka wiedza była dostępna ludzie byliby może ostrożniejsi.

Psychodelik
Psychodelik
3 lat temu

Dla mnie to patologia że nie podawane jest skąd ta osoba konkretnie jest wtedy można by jakoś ograniczacyc ta fale zachorowań ale tu nawet starosta nie wie padaczka

Niezle
Niezle
3 lat temu

Mamy wg informacji wojewody 53 respiratory ,a na Podkarpaciu jest 2 miliony ludzi ,u nas ok 80 tys .To akurat dla tych dwóch osób wystarczy .Powiało optymizmem.

trackback

[…] Co wiemy o drugiej osobie zakażonej koronawirusem z powiatu ropczycko-sędziszowskiego ? […]

4
0
Would love your thoughts, please comment.x