Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Co wiemy o drugiej osobie zakażonej koronawirusem z powiatu ropczycko-sędziszowskiego ?

Wczoraj po godz. 17 Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnym drugim przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie ropczycko – sędziszowskim: to kobieta w sile wieku (izolacja).

Jak udało nam się ustalić, jest to prawdopodobnie mieszkanka Ropczyc (pomiędzy 40 a 50 rokiem życia), która w ostatnim czasie nie przebywała za granicą. Kobieta czuje się dobrze.

Jak informuje starosta powiatu W. Darłak na swoim Facebooku: Trwa wywiad i ustalanie okoliczności zakażenia. Obydwie osoby (z potw. koronawirusem z naszego powiatu) czują się dobrze. Z aktualnie dostępnych informacji wynika, że te przypadki pochodzą z innych źródeł.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i powyższe informacje po pewnym czasie mogą ulec zmianie. Jedno jest pewne; najlepszym sposobem na uniknięcie zakażenia (choć nie w 100%) jest ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi do niezbędnego minimum oraz przestrzeganie higieny, zwłaszcza częste mycie rąk, dlatego #zostańwdomu ❗️ – pisze starosta.

Na ten moment w POWIECIE ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIM mamy 2 przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych:

 • młoda kobieta z powiat ropczycko-sędziszowskiego (30 – 40 lat) – informacja z dn. 2 kwietnia,
 • kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (40 – 50 lat) – informacja z dn. 7 kwietnia.

O pierwszej osobie zakażonej pisaliśmy TUTAJ.

Jeśli NIE MUSISZ WYCHODZIĆ – ZOSTAŃ W DOMU ❗️❗️❗️

4 komentarze na temat “Co wiemy o drugiej osobie zakażonej koronawirusem z powiatu ropczycko-sędziszowskiego ?

 • 10 kwietnia 2020 o 08:21
  Permalink

  Ale jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę ozdrowieńców i zmarłych, to wynik jest prawie 1 /1, więc tutaj optymistycznie nie jest. Więc my obywatele, mieszkańcy, piwinniśmy być w miarę dobrze poinformowani w jakiej nawet miejscowości mieszka osoba zakażona i gdzie mogła się zakazić. Tu sanepid działa słabo prewencyjnie trzymsjąc taką wiedzę w „kieszeni”. Gdyby taka wiedza była dostępna ludzie byliby może ostrożniejsi.

  Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2020 o 15:12
  Permalink

  Dla mnie to patologia że nie podawane jest skąd ta osoba konkretnie jest wtedy można by jakoś ograniczacyc ta fale zachorowań ale tu nawet starosta nie wie padaczka

  Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2020 o 10:06
  Permalink

  Mamy wg informacji wojewody 53 respiratory ,a na Podkarpaciu jest 2 miliony ludzi ,u nas ok 80 tys .To akurat dla tych dwóch osób wystarczy .Powiało optymizmem.

  Odpowiedz
 • Pingback:Koronawirus na Podkarpaciu [RAPORT NA BIEŻĄCO] - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *