Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Tragedia rodziny w Górze Ropczyckiej – spłonął im dom. Potrzebują naszej pomocy, aby go odbudować!

W cieniu pandemii, jak i wyborów prezydenckich, które ogarnęły nasze życie i umysły, rozgrywają się także niestety ludzkie dramaty. Jak ten, który dotknął rodzinę z Góry Ropczyckiej (gm. Sędziszów Młp.) W pożarze stracili „dach nad głową”. Ich dom nie nadaje się do ponownego zamieszkania.

Do pożaru doszło w piątek 10 lipca w miejscowości Góra Ropczycka (pisaliśmy o tym TUTAJ). Informację o zdarzeniu strażacy dostali kilkanaście minut po godzinie 22. Gdy dojechali na miejsce, ogień zajął już większą część budynku. Resztę zniszczyła woda. W wyniku pożaru ucierpiał mieszkaniec domu, który chciał uratować część dobytku. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, postępowanie prowadzą sędziszowscy policjanci.

Brat, syn pogorzelców zorganizował zbiórkę na zrzutka.pl – „Dom dla brata”, a zebrane środki przeznaczone zostaną na odbudowę domu. KAŻDY MOŻE POMÓC.

Link do zrzutki – https://zrzutka.pl/4wbrdn

Jak pisze pan Karol Kolbusz (organizator zbiórki) na zrzutka.pl:

10 lipca o 22 spłonął dom w Górze Ropczyckiej, w którym się wychowałem i w którym mieszkał mój brat z mamą. Spłonęło praktycznie wszystko: ubrania, dokumenty, meble, sprzęt Audio-Video, komputer. Obok w małej komórce sprzęt gospodarczy: wiertarki, wkrętaki, szlifierka, piła motorowa, spawarka inwerterowa, prostownik. Na strychu pasze dla zwierząt gospodarskich: siano, zboże (…) w pożarze niestety ucierpiał brat chcąc uratować chociaż dokumenty i trochę pieniędzy. Ma poparzenia drugiego stopnia lewej dłoni i lewej nogi. Porusza się o kulach. Wiele osób jest już zaangażowanych w pomoc.  Mama zamieszkała z córką a brat w budynku gospodarczym obok spalonego domu, nie chcąc opuszczać swoich zwierząt i inwentarza. Proszę Was o wsparcie na odbudowę domu, każda pomoc się liczy!

My wspieramy i udostępniamy – TY TEŻ MOŻESZ! Przejdź do zbiórki TUTAJ, każda złotówka się liczy!

2 komentarze na temat “Tragedia rodziny w Górze Ropczyckiej – spłonął im dom. Potrzebują naszej pomocy, aby go odbudować!

 • 22 lipca 2020 o 18:42
  Permalink

  Przecież nikt się nie do……La ostatnio wpłacałem na kilka zrzutek ,miałem i tu wpłacić ale jak takie kulturalne odpowiedzi na komentarze to ja dziękuję

  Odpowiedz
 • 22 lipca 2020 o 16:54
  Permalink

  Nie masz wstydu nawet tak pisać… Nie dość że nie mają dachu nad głową to takie oszczerstwa wypisujesz. Wstydził byś się człowieku pierwsze pomyśl głową A później pisz. Ciekawe jak by się tobie coś takiego przydarzyło i ciekawe czy by ci było wesoło. Ludzka głupota nie zna granic

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *