Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kolejne odcinki dróg powiatowych przebudowane

Dobiegają końca roboty związane z realizacją zadania dofinansowanego w ramach 2 edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych pn.: „Przebudowa dróg powiatowych Nr 1296R Dębica – Wielopole Skrzyńskie w miejscowości Brzeziny i Nr 1331R Ostrów – Sędziszów Małopolski – Boreczek w m. Ostrów i Kozodrza.

Dofinansowanie w wysokości 14 630 000 zł, stanowiących aż 84,38% ostatecznej wartości inwestycji, zapewniło możliwość kompleksowej modernizacji dróg.

Na terenie gminy Ostrów przeprowadzono szereg kluczowych działań. Przebudowa nawierzchni na długości 2 870 m, przebudowa chodników na długości 1 809 m oraz modernizacja zjazdów i systemu odwodnienia drogi to tylko niektóre z nich. Całkowity koszt tych działań wyniósł 7 807 953 zł.

W miejscowości Brzeziny nawierzchnia drogi została przebudowana na łącznej długości 3 477 m, a dodatkowo wybudowano nowy odcinek chodnika o długości 715 m. Koszt tych prac wyniósł imponujące 9 529 871,17 zł.

Zakończenie prac przy tych kluczowych odcinkach dróg przynosi z sobą szereg korzyści dla mieszkańców oraz lokalnej gospodarki. Poprawa jakości infrastruktury drogowej nie tylko ułatwi przemieszczanie się mieszkańcom , ale przyczyni się do poprawy bezpieczwństwa.

zdjęcie Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

W Gnojnicy, na samym początku wsi przydałby się chodnik, chociaż po jednej stronie. Samochody jeżdzą tutaj bardzo szybko i jest niebezpiecznie iść drogą.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x