Orzech promocje

Robi wrażenie! Tak będzie wyglądał nowy budynek przy Parku Historycznym w Bliźnie [ZDJĘCIA]

Władze Gminy Ostrów otrzymały już projekt planowanej zabudowy w Bliźnie – na przeciwko Parku Historycznego. Co to będzie za budynek?
MILION na budowę

Jak już pisaliśmy wcześniej o Funduszu Inwestycji Lokalnych, Gmina Ostrów pozyskała dofinansowanie w kwocie 1 mln złotych na budowę budynku wielofunkcyjnego w Bliźnie w tym sali konferencyjnej, centrum edukacyjno-szkoleniowego, sołtysówki, Ochotniczej Straży Pożarnej, siedziby stowarzyszenia.

Koszt inwestycji będzie jednak wyższy i będziemy starać się o kolejne środki na jego realizację- informuje wójt Grzegorz Ożóg.

Budynek ma zabezpieczyć nie tylko zaplecze historyczne tego miejsca, ale także dzięki dużej sali konferencyjnej będą mogły się tam odbywać szkolenia, prelekcje czy też różnego rodzaju konferencje.

Duży wzrost przychodu z działalności Parku w Bliźnie

Warto zaznaczyć, że Gmina Ostrów w ostatnim czasie zrobiła reorganizację zarządzania Parku Historycznego w Bliźnie. Przez lata przychody z działalności Parku Historycznego w Bliźnie były na poziomie rocznym 3- 5 tys. zł, a po reorganizacji zarządzania obiektem, ubiegły rok zamknął się na poziomie 78 tys. zł. – informuje wójt Grzegorz Ożóg.

Wizualizacja nowego budynku

Poniżej przedstawiamy wizualizację nowego obiektu, który ma stanąć naprzeciwko Parku Historycznego w Bliźnie.

Projekt i dokumentację przygotowała firma z Mielca za kwotę 67.6 tysiąca złotych. Przy obiekcie zaplanowano też niezbędną infrastrukturę m.in. parkingi i chodniki.

zdjęcia: Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

Skoro przychody w ubiegłych latach były marne czym było to spowodowane ? Przecież Park Historyczny istnieje już ładnych parę lat i trudno sobie wyobrazić, że nagle tłum turystów rzucił się na tą atrakcję. A plany ambitne, popieramy, ale za pewien czas ocenimy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x