CERTUS rozliczymy twój PIT

660-centymetrowy tort na 660-lecie miasta Ropczyce

To było wyjątkowe urodzinowe południe na ropczyckim rynku, które otworzyło obchody 660-lecia jubileuszu nadania praw miejskich ROPCZYCOM.

W samo południe, 4 marca, na Rynku w Ropczycach, burmistrz Ropczyc częstował mieszkańców i gości tortem. To była ponad sześciometrowa słodkość. Jak mówił burmistrz: (…) on ma, aż 660 cm, każdy centymetr to jeden rok, jeden rok funkcjonowania naszego pięknego miasta Ropczyce.

Szanowni moi drodzy, szanowni mieszkańcy miasta i gminy Ropczyce, rozpoczynając obchody jubileuszu, wszystkich z was w imieniu samorządu serdecznie pozdrawiam, życzę radosnego świętowania, dużo uśmiechu, ciepła – mimo że dzisiaj jest zimno, życzę pokoju – bo za niedaleką naszą granicą ludzie niestety nie mogą świętować. Z tego miejsca dziękuje również za wszelką pomoc, którą niesiemy rodziną uchodźców – dodał burmistrz, kończąc swoje krótkie wystąpienie na ropczyckim rynku.

Następnie został rozkrojony tort, którym poczęstowani zostali wszyscy zebrani na ropczyckim rynku.

Dalsze obchody 660 rocznicy nadania praw miejskich miały miejsce w Centrum Kultury w Ropczycach, gdzie odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. W trakcie uroczystości zostały wręczone tytuły “Zasłużony Dla Ropczyc”, które otrzymali ks. dr Stanisław Mazur – proboszcz ropczyckiej fary i Edward Guzik – kapelmistrz Orkiestry Dętej działającej w Ropczycach.

fot. Edyta Alberska, RRS24,

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x