Orzech promocje

W Ropczycach trwa zbiórka darów dla uchodźców

Od godziny 12, w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Konopnickiej w Ropczycach trwa zbiórka darów dla uchodźców.

Zbiórkę ogłosiliśmy wczoraj w godzinach popołudniowych. Nie spodziewaliśmy się tak dużego wsparcia mieszkańców. Co chwilę ktoś przynosi dary – informuje Edyta Alberska koordynator zbiórki.

Na cele charytatywne starosta powiatu W. Darłak udostępnił pomieszczenie o powierzchni około 50 m2. Gdy tylko wybiła godzina 12:00 mieszkańcy tłumnie przybyli z pomocą. Wolontariusze segregują rzeczy.

Zbiórka będzie prowadzona dzisiaj do g. 18, a od poniedziałku do piątku w g. 8:00 do 18:00.

Potrzebna jest trwała żywność, słodycze, środki opatrunkowe i przeciwbólowe, koce, śpiwory, karimaty, środki higieny osobistej, zgodnie z poniższą listą:

Żywność: Wędlina pakowana próżniowo, margaryna lub masło do smarowania pieczywa, serki do chleba, mleko w kartonach, ser żółty w plastrach, konserwy różne, ciastka suche, kawa zwykła, kawa rozpuszczalna, cukier, herbata, dżemy, miody, słoiki z ogórkami, papryką, olej, kasza, ryż, woda mineralna, paluszki, słodycze, batony.

Dla dzieci: Kaszki, mleko np.Bebiko, słoiczki z jedzeniem dla dzieci, słodycze, soczki, musy, owoce: mandarynki, jabłka banany.

Środki czystości: Papier toaletowy, serwetki, pampersy, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżone, mydło w płynie , płyn do naczyń , ściereczki, Domestos, pasta do zębów, worki duże na śmieci , odświeżacze powietrza, płyn do mycia podłóg. Różne naczynia jednorazowe, folie aluminiowe, woreczki na kanapki worki na śmieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x