Orech promocje

4 pijanych kierowców zatrzymanych w weekend

Stróże prawa z ropczyckiej komendy wyeliminowali z ruchu cztery osoby, które w sobotę wsiadły za kółko pod wpływem alkoholu.

Dwóch z nich zakończyło jazdę, rozbijając swoje pojazdy, to: 

 • 32-latek, który w Sędziszowie Młp. wyleciał z drogi, uderzył w stojący samochód na posesji, zniszczył elewacje budynku i przewrócił pojazd na bok. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promila alkoholu w organizmie – o czym pisaliśmy TUTAJ
 • 46-letni mężczyzna, który swoją podróż zakończył na ogrodzeniu posesji w Ostrowie. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie – więcej TUTAJ.

W sobotę mundurowi zatrzymali także dwóch innych kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu:

 • w Iwierzycach o godz. 15, 31-letni kierowca VW, został zatrzymany do kontroli drogowej, ponieważ nie korzystał podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 
 • i w Szkodnej przed godz. 19, stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierującego Volvo, który miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało także zatrzymane prawo jazdy.

Sprawami zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz na temat “4 pijanych kierowców zatrzymanych w weekend

 • 21 kwietnia 2020 o 11:25
  Permalink

  „Stróże prawa z ropczyckiej komendy wyeliminowali z ruchu cztery osoby…”
  Jakie cztery? Dwóch z nich sami się wyeliminowali, gdyby nie to, że nie opanowali swoich samochodów to by złapali tylko dwóch.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.