Orzech promocje

Minuta ciszy podczas sesji Rady Miasta Ropczyce i ślubowanie nowego radnego

Minutą ciszy rozpoczęła się w piątek 13. listopada sesja Rady Miasta i Gminy Ropczyce. W ten sposób radni uczcili pamięć swojego zmarłego kolegi, radnego – Józefa Misiury.

Dziś odbyło się także ślubowanie nowego radnego Gminy Ropczyce. Obsadzenie mandatu związane jest ze śmiercią Józefa Misiury — wieloletniego radnego, który zmarł 14. października, pokonała go nieuleczalna choroba. 

Ś.P. Józef Misiura jak czytamy w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego, pisemnie zrzekł się mandatu radnego na miesiąc przed śmiercią, który wygasł 17 września 2020r. 

Ordynacja wyborcza w takich przypadkach zobowiązuje w gminach do 20 tysięcy mieszkańców, aby rozpisać wybory uzupełniające. Natomiast w większych gminach takich jak Ropczyce po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego rada podejmuje na sesji uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy (a więc tutaj z listy Klubu Samorząd i Gospodarka), który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. 

Radni, którzy uzyskają mandat w czasie trwania kadencji, muszą złożyć ślubowanie na pierwszej sesji, na której są obecni, przed przystąpieniem do wykonywania mandatu. Dziś 13. listopada odbywa się taka sesja i tak nowym radnym Gminy Ropczyce, który dziś złożył ślubowanie, jest Pan Henryk Kędziora z Okręgu wyborczego nr 1 Klubu Samorząd i Gospodarka. 

Henryk Kędziora / fot. fb Komitet Wyborczy Samorząd i Gospodarka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x