Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Burzliwa sesja Rady Miejskiej w Ropczycach.

W piątek 5 lipca odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Ropczycach. Największą dyskusje wśród radnych miała uchwala złożona przez radnych klubu PiS w sprawie udzielenia pomocy Samorządowi Województwa w kwocie 200 tyś złotych na budowę chodnika (około 320 m) przy drodze wojewódzkiej 986 w Łączkach Kucharskich przy wkładzie własnym Urzędu Marszałkowskiego 170 tyś zł.

Radny Dariusz Skórski zaznaczył jak niezbędny jest chodnik dla mieszkańców Łączek Kucharskich. Brak chodnika stwarza niebezpieczeństwo dla przechodniów, gdyż jest to droga o dużym nasileniu ruchu m.in. samochodów ciężarowych.

O odrzucenie projektu uchwały wniósł do wysokiej rady m.in. Burmistrz Bolesław Bujak, gdyż w tym okresie czasu jest on szkodliwy. Burmistrz apelował do Radnych klubu PiS, cyt.: „…aby swoje wpływy, swoją energie i swoją inwencję skierowali do tego, żeby Marszałek na terenie Miasta i Gminy Ropczyce wybudował to, co do niego należy z naszych pieniędzy, które są w jego udziale” – w tym przypadku chodnik w Łączkach Kucharskich.. Przypomniał, że część podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców jak i przedsiębiorców Gminy i Miasta Ropczyce trafia do Urzędu Marszałkowskiego.

Radny Rachwał zaznaczył, że nie są (zapewne chodzi o radnych z klubu „Samorząd i Gospodarka) przeciwko budowie chodnika, ale nie zawsze są takie możliwości.

Podsumowując uchwała ta została odrzucona 11 głosami, za głosowało 9 radych z klubu PiS. Więc chodnika jak nie było tak póki co nie będzie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x