Orzech promocje

Jest wniosek prokuratury o areszt dla kierowcy, który po pijanemu śmiertelnie potrącił 58-letnią mieszkankę Nawsia.

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała w dniu 28 stycznia 2020 r. wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania wobec 42-letniego mieszkańca Wielopola Skrzyńskiego, który w dniu 26 stycznia 2020 r. około godziny 17.00 w m. Wielopole Skrzyńskie umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że znajdując się stanie nietrzeźwości o godz. 17:30 z wynikiem 1,51 mg/l i o godz. 17:37 z wynikiem 1,55 mg/l kierował samochodem osobowym marki Fiat Croma i potrącił idącą prawidłową stroną jezdni pieszą 58-letnią mieszkankę Nawsia, która w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarła na miejscu zdarzenia. Mieszkanka Nawsia w niedzielę około 17.00 wracała z popołudniowej mszy.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości wyjaśniając, że w dniu zdarzenia w godzinach popołudniowych spożywał wódkę u kolegi w Wielopolu Skrzyńskiemu, również dzień wcześniej spożywał alkohol, natomiast w zakresie przestępstwa spowodowania wypadku znajdując się w stanie nietrzeźwości w wyniku którego śmierć poniosła piesza podejrzany wyjaśnił, iż nie pamięta tego zdarzenia.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności jak również dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Jaka kara Twoim zdaniem byłaby satysfakcjonująca?

pawel;
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Kolego na skutek takiego czynu powinno być bezapelacyjnie dożywocie. potracenie z skutkiem śmiertelnym a kierowca pod wpływem…. jeżeli pije i siada za kolko to niech ma tez świadomość tego ze dozywotnio spedzi reszte zycia za kratami, jesli stac go bylo na przyslowiowa flaszke to niech bedzie go stac na taxe lub zorganizowania sobie transportu powrotnego do domu (mysle ze w dzisiejszych czasach nie ma problemu z sasiadem lub znajomym ustalic bezpieczny powrot do domu), takie prawo zmieniło by bezpieczeństwo na polskich drogach a przede wszystkim MENTALNOSC POLACZKOW

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

I to jest kara ? Do 12 lat ?
Śmieszne

Zbyszek
Zbyszek
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

takie mamy prawo dziadowskie, chroniące przestępców 🙁

4
0
Would love your thoughts, please comment.x