Daniel Obajtek

Maseczki do respiratora dla Szpitala w Sędziszowie Młp.

Szpital Powiatowy  im. Ojca Pio w Sędziszowie Małopolskim w tym trudnym czasie epidemii może liczyć na wsparcie lokalnej społeczności i władz samorządowych.

W tym roku szpital otrzymał już fundusze na zakup sprzętu medycznego od Gminy Ropczyce i Gminy Sędziszów Małopolski oraz od prywatnych osób. Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość zakupili urządzenie do ozonowania powietrza w karetkach i pomieszczeniach szpitalnych. Wsparciem były także maseczki ochronne m.in. od PZL.

Teraz radni powiatowi z dwóch klubów Samorząd i Gospodarka oraz Porozumienie Samorządowe ufundowali maseczki do respiratora, które są wielokrotnego użytku. Służą one do wentylacji nieinwazyjnej pacjentów. Taka wentylacja jest bardziej komfortowa niż inhalacja z użyciem intubacji, ponieważ wprowadzanie rurki do tchawicy często powoduje dyskomfort i może prowadzić do powikłań.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] także o przekazanym sprzęcie do służby zdrowia, którego brakowało (pisaliśmy o tym TUTAJ). Tych braków jest dużo więcej, o których mówi się w opinii publicznej – […]

mieszkanka
mieszkanka
3 lat temu

Uważajcie, by nie być dobrymi tylko na pokaz. Jeśli tak będziecie postępować, nie otrzymacie nagrody od waszego Ojca w niebie. Gdy obdarowujesz biednego, nie rozgłaszaj tego, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zyskać poklask u ludzi.

Wiesiek z Malej
Wiesiek z Malej
3 lat temu
Reply to  mieszkanka

Kilka kartonów maseczek , wartosc naprawde az taka sporp ze trzeba pokaz robic buaha , ludzie , czy wam juz dynie wyparowaly ?? Wstyd by mnie bylo nawet do zdjecia sie wystawiac z takim zakupem , ilu prywatnych ludzi pomaga , ile firm pomaga i… sie nie afiszuja , a tu kilka kartonow i telewizja , aparaty…kuwa cyrk !

3
0
Would love your thoughts, please comment.x