Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

KOLEJNY PIJANY KIERUJĄCY ZATRZYMANY PRZEZ ŚWIADKÓW

Na uznanie zasługuje reakcja osób, które uniemożliwiły jazdę nietrzeźwemu kierowcy skutera. 34-latek stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił na jezdnię. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę o godz. 2, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informację o tym, że w miejscowości Ostrów, kierujący skuterem prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, kierujący jednośladem, podczas jazdy, wyjeżdżał poza swój pas ruchu, a w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił na jezdnię.

Świadkowie, którzy jechali za kierującym zatrzymali się, aby udzielić mu pomocy. Jak się okazało, nie doznał on żadnych obrażeń ale najprawdopodobniej jest po alkoholu. Kiedy mężczyzna chciał kontynuować dalszą jazdę, jeden ze świadków zabrał mu kluczyki.

Policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. 34-latek został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Bardzo cieszy reakcja świadków, którzy nie pozostali obojętni na nietrzeźwego kierowcę i poinformowali o tym mundurowych. W ostatnim tygodniu było to, już kolejne ujęcie obywatelskie pijanego kierującego na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x