Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Trwa Śledztwo w sprawie 21-letniego motocyklisty z Wielopola

W Prokuraturze Rejonowej w Strzyżowie nadzorowane jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania, w dniu 3 września 2022 roku w Stępinie, śmierci 21 letniego Grzegorza G. mieszkańca Wielopola Skrzyńskiego, tj. o przestępstwo z art. 155 k.k.

Grzegorz G., w sobotę 3 września b.r., w godzinach popołudniowych, kierował motocyklem typu cross. Po zjechaniu z drogi publicznej przejechał kilkadziesiąt metrów po działce gruntowej, najprawdopodobniej z zamiarem wjechania na prywatną drogę gruntową, prowadzącą do miejsca wykonywanej przez jej właściciela działalności gospodarczej, polegającej na wydobywaniu kruszywa i piasku.

Jak ustalono w toku dotychczas wykonanych czynności procesowych przed wjazdem na tą prywatną drogę umieszczony był znak zakazu ruchu wszelkich pojazdów, a przez szerokość drogi przeciągnięty był łańcuch zagradzający wjazd. Na miejscu zdarzenia, w toku wykonywanych oględzin, ustalono, iż łańcuch ten leżał na gruncie – opadł w wyniku ugięcia i częściowego wyrwania jednego ze słupków, do którego był zamocowany.

W wyniku zaistniałego zdarzenia motocyklista doznał dekapitacji – głowa leżała około 2 m przed korpusem ciała. Motocykl natomiast zatrzymał się na drodze za łańcuchem, po przejechaniu jeszcze kilkudziesięciu metrów.

Również z poczynionych, na chwile obecną, ustaleń wynika, iż właściciel działki umieścił znak i przegrodził drogę łańcuchem w związku z tym, że miało być naruszane jego posiadanie, a nadto miał być okradany.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie  Rzecznik Prasowy Krzysztof Ciechanowski

zdjęcie przykładowe Pixabay

5 komentarzy na temat “Trwa Śledztwo w sprawie 21-letniego motocyklisty z Wielopola

 • 26 października 2022 o 07:52
  Permalink

  Ehh… szkoda chłopaka :/ miał całe życie przed sobą

  Odpowiedz
 • 20 października 2022 o 10:33
  Permalink

  Czyli jeżeli zamknę sobie bramę i ktoś wjeżdżając w nią nie daj Borze się zabije to mogę być oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci?

  Odpowiedz
 • 19 października 2022 o 20:58
  Permalink

  Jakie śledztwo, wjazd na teren prywatny grozi śmiercią i to wszystko.Nie mają na co kasy wydawać? Ścigać bandytów a nie po krzakach spać i liczyć muchy.

  Odpowiedz
  • 20 października 2022 o 19:47
   Permalink

   nic mu nie zrobią bo takie prawo karne mamy w Polsce .

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *