Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kilka milionów na budowę mieszkań w Sędziszowie Małopolskim w ramach SIM

Dziś w Boguchwale odbyło się spotkanie Wspólników Spółki SIM Podkarpacie oraz konferencja prasowa. Spółkę tworzy 7 gmin – Boguchwała, Dynów, Jarosław, Leżajsk, Miejsce Piastowe, Nowa Sarzyna i Sędziszów Małopolski oraz Krajowy Zasób Nieruchomości. Gminę Sędziszów Młp. reprezentował Burmistrz Bogusław Kmieć.

Tematem przewodnim konferencji było podsumowanie dotychczasowej działalności spółki. Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (SIM) to filar dokonującego się właśnie przełomu w budowie mieszkań o umiarkowanym czynszu. Mieszkania w ramach SIM Podkarpacie to propozycja dla osób, które nie mają zdolności kredytowej na zakup własnego lokum, ale stać je na opłacanie czynszu

Prezes KZN Arkadiusz Urban wręczył Włodarzom Gmin symboliczne czeki na pokrycie części tych inwestycji. Gmina Sędziszów Małopolski otrzymała prawie 6 mln na budowę lokali z rządowego programu wspierania mieszkalnictwa. Samorząd otrzymał dwa czeki ponieważ stopień zaawansowania Gminy Sędziszów Małopolski jest bardzo wysoki. O mieszkaniach w Sędziszowie pisaliśmy między innymi TUTAJ. W sumie podkarpackie samorządy z SIM otrzymały dziś 26 milionów złotych.

Relacja z wydarzenia na naszej stronie FB RRS24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *