Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Czarnej Sędziszowskiej odbył się obóz MDP

14-16 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej miał miejsce Gminny Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Uczestniczyli w nim nie tylko przedstawiciele MDP z Czarnej, lecz także z OSP: Borek Wielki, Krzywa, Będziemyśl, Boreczek, Góra Ropczycka i Klęczany.

Na początek nieco teorii

Zorganizowano zajęcia, podczas których dzieci uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka przećwiczyli z nimi podstawy musztry, a funkcjonariusze KP PSP Ropczyce przedstawili wytyczne co do postępowania w przypadku zatrucia tlenkiem węgla i objaśnili funkcjonowanie PSP.

Później bardziej praktycznie

Nadzwyczajną atrakcją okazał się pokaz pojazdów ratowniczo – gaśniczych, osprzętu i wyposażenia, który się w nich znajduje. Spotkanie z przewodnikami psów oraz psami poszukiwawczymi ze Storat także było prawdziwym rarytasem. Najmłodsi poznali specyfikę działania stowarzyszenia i proces szkolenia psów do udziału w poszukiwaniach. Mogli też zaobserwować, jak pracuje pies podczas pozorowanych poszukiwań, prowadzonych w lesie.

Kolejnym punktem programu była możliwość skorzystania z toru do przeprowadzania zawodów zgodnie z CTIF. Uczestnicy ćwiczyli różne konkurencje wykonując zadania na danych stanowiskach. Następnie przyszli strażacy uczyli się budowy, obsługi i przeznaczenia sprzętu pożarniczego, a także doskonalili sprawność fizyczną. Zwieńczeniem intensywnego i interesującego szkolenia było wspólne grillowanie.

Zacni goście

W niedzielę 16 października 2022 na zakończenie i podsumowanie zostali zaproszeni goście. Obecni byli: Poseł na Sejm RP i zarazem przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Pan Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Pan Bogusław Kmieć, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim Pan Marek Pająk, Radny Rady Miejskiej Pan Dariusz Bednarz, a także Sołtys Czarnej Sędziszowskiej Pani Dorota Sędłak.

Podziękowanie za zaangażowanie

Młodzi strażacy, którzy wzięli udział w zajęciach, wykazali spore zaangażowanie w powierzone zadania. Mają w tym zasługę opiekunowie i instruktorzy, którzy poświęcili cenny czas, by włączyć się w przygotowanie najmłodszych do trudu przyszłej służby. Wszyscy uczestnicy obozu odebrali pamiątkowe medale oraz słodkie upominki, a także okolicznościowe dyplomy dla poszczególnych drużyn. Gminny Obóz MDP odbył się pod patronatem Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Chmielowca oraz Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Pana Bogusława Kmiecia.

Źródło zdjęć: OSP Czarna Sędziszowska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x