Orech promocje

W Sędziszowie Małopolskim będzie Sanktuarium

Wielu Katolików już niebawem będzie mogło pielgrzymować do Sędziszowa. Jeden z tamtejszych kościołów zostanie niebawem ogłoszony Sanktuarium Diecezjalnym. Po więcej szczegółów sięgniecie czytając nasz artykuł.
Piękna uroczystość już wkrótce

Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie w dniu 3 października tego roku zostanie podniesiony do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Diecezji Rzeszowskiej. Nowe Sanktuarium w Sędziszowie Młp. ma służyć w szczególny sposób Apostolstwu Chorych, co podkreśla proboszcz parafii ks. Dziekan Krzysztof Gac. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego był konsekrowany 4 października ubiegłego roku, co sprawia, że uroczystość podniesienia go do rangi Sanktuarium będzie mieć miejsce w pierwszą rocznicę konsekracji.

Jakie ma to znaczenie?

Podczas tej wspaniałej uroczystości zostanie odczytany dekret ks. bpa Jana Wątroby ustanawiający naszą świątynię Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – wyjaśnia ks. Gac a następnie dodaje: Sanktuarium to miejsce, które Bóg wybiera, aby ludzie doświadczali Jego czułej, delikatnej i uzdrawiającej miłości. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie w naszej diecezji takim miejscem związanym z Dziełem Apostolstwa Chorych, w którym to właśnie zwłaszcza chorzy i cierpiący oraz ci wszyscy, którzy im towarzyszą w dźwiganiu tego krzyża, będą mogli szukać umocnienia w cierpieniu i doświadczać miłosierdzia Boga.

Obecność Biskupa

Uroczystość ustanowienia Sanktuarium rozpocznie się o godzinie 11:00 a przewodniczyć jej będzie ks. bp Edward Białogłowski.

źródło zdjęć: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim.

7 komentarzy na temat “W Sędziszowie Małopolskim będzie Sanktuarium

 • 23 września 2021 o 23:28
  Permalink

  Biedronka w Ropczycach, ul. Grunwaldzka, otwarta jest w każdą niedzielę, nawet niedziele niehandlowe! To jest dopiero sanktuarium 😀

  Odpowiedz
 • 23 września 2021 o 23:27
  Permalink

  W sanktuarium powinny dziać się jakieś cuda… a tu lipa

  Odpowiedz
  • 24 września 2021 o 21:54
   Permalink

   To wspaniałe i piękne wydarzenie. Jeżeli ktoś nie ma w sercu Boga nie powinien zabierać głosu w sprawach, o których nie ma pojęcia.

   Odpowiedz
   • 26 września 2021 o 23:38
    Permalink

    Może masz w sercu boga, ale w głowie próżnie.

    Odpowiedz
   • 27 września 2021 o 14:12
    Permalink

    i kasa dla proboszcza, ot cała tajemnica sanktuarium

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *