CERTUS rozliczymy twój PIT

Złoty Krzyż Zasługi dla Pani Prezes Kapeli „Kurasie”

W ostatnich dniach za upowszechnianie kultury ludowej została odznaczona Zofia Teresa Mudryk, Prezes Stowarzyszenia Kapela Ludowa „Kurasie” z Lubziny. Trafił do niej Złoty Krzyż Zasługi.
O uroczystości

Z wnioskiem o nadanie wyżej wspomnianego odznaczenia wystąpił do Prezydenta Andrzeja Dudy Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak. Złote Krzyże Zasługi wręczyła Wojewoda Podkarpacka, Ewa Leniart. Uroczystość odbyła się w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Za co odznaczenie?

Zofia Teresa Mudryk to córka Albiny Kuraś – niedawno zmarłej (w 2019 roku), długoletniej kierowniczki kapeli rodzinnej „Kurasie”. Jest również wnuczką założyciela tego zespołu, Władysława Kamińskiego. Od samego początku Pani Zofia Mudryk zajmowała się w Kapeli działalnością czysto artystyczną, jednak w ostatnich latach dodatkowo przejęła szereg obowiązków organizacyjnych.

„Kurasie” zostaną jeszcze nagrodzeni

Stowarzyszenie Kapela Ludowa „Kurasie” czeka jeszcze jedna doniosła okoliczność. W nadchodzącą sobotę odbiorą oni (w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie) nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO wysokich lotów” w kategorii „Kultura i tożsamość narodowa”. Ta nagroda powstała dla wyróżnienia najlepszych organizacji pozarządowych, mających siedzibę i prowadzących działalność na terenie naszego województwa. Gratulujemy „Kurasiom” i ich Pani Prezes.

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x