Orzech promocje

PILNE! 6-osobowa rodzina z Ropczyc straciła wszystko w pożarze. Potrzeba pomoc!

Jak pisaliśmy TUTAJ – w dniu wczorajszym (17.11.2021) doszło do groźnego pożaru domu przy ul. Ogrodniczej w Ropczycach. Poszkodowane, w wyniku strat materialnych, zostało małżeństwo z czwórką dzieci.
Zbiórki dla rodziny

Na rzecz poszkodowanej w pożarze domu rodziny będą przeprowadzone zbiórki. Organizatorami pierwszej z nich są: Zarząd Osiedla Brzyzna, OSP Ropczyce-Śródmieście i Koło Gospodyń Wiejskich Brzyzna. Ta zbiórka rzeczy zostanie przeprowadzona w dniu 20 listopada 2021 r. (sobota), w godzinach 9:00 – 12:00, w remizie OSP przy ulicy Ogrodniczej 36 F w Ropczycach. Jak podkreślają organizatorzy: „Rodzina niedawno straciła dorobek życia i dach nad głową. Dlatego w ich imieniu prosimy Państwa o wsparcie. Każda jego forma jest mile widziana.”

Najbardziej potrzebne artykuły to środki czystości, ręczniki, pościel oraz następujące ubrania i obuwie:

  • Mama: rozmiar L, obuwie 39;
  • Tata: rozmiar L, obuwie 41;
  • Dziewczynka (edukacja wczesnoszkolna): rozmiar 146, obuwie 34;
  • Dziewczynka (nastolatka): rozmiar L-XL, obuwie 38;
  • Chłopiec (edukacja wczesnoszkolna): rozmiar 152, obuwie 35;
  • Chłopiec (nastolatek): rozmiar 2XL-3XL, obuwie 45.

Będzie także sposobność wsparcia w formie pieniężnej, które zostanie przeznaczone na odbudowę domu i na zakup niezbędnego wyposażenia. Ponadto organizatorzy zwracają się  do firm, zajmujących się sprzedażą i dystrybucją materiałów budowlanych o przekazanie materiałów potrzebnych do odbudowy domu. „Gorąco apelujemy o wsparcie. Pamiętajmy, dobro wraca.” – podkreślają.

Szkoła także włącza się w akcję

Jest także druga zbiórka. Jak informuje wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr. 1 w Ropczycach, Pani Ewa Wośko, w szkole również organizowana jest zbiórka dla uczniów i ich rodziny, poszkodowanej w pożarze. „Otwórzmy serca na pomoc…” – apeluje.

Już teraz można przekazać pieniądze poprzez zbiórkę w klasach, w sekretariacie lub przy wejściu do szkoły. Decyzja o formie wsparcia dotyczyła pieniędzy ale można także wybrać inny rodzaj pomocy poszkodowanym w środowym pożarze w postaci niezbędnych artykułów (o czym piszemy powyżej). Pani Ewa podsumowuje apel słowami Św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

fot. OSP Ropczyce-Śródmieście

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] się zbiórka, o której pisaliśmy TUTAJ, organizowana między innymi przez KGW Brzyzna i Szkołę Podstawową nr 1 w Ropczycach . […]

gs
gs
2 lat temu

jeśli można przelać pieniądze na konto proszę o podanie nr konta

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Czy można prosić link, jeśli jest zbiórka na internecie prowadzona? Pozdrawiam

Karolina
Karolina
2 lat temu
Reply to  JM.

Informuję i wrzucam link 🙂
https://zrzutka.pl/z/pozardomuropczyce

6
0
Would love your thoughts, please comment.x