Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

„Szlachetna paczka” rusza. Także w naszym powiecie można pomóc!

Rusza 21 edycja jednej z najbardziej znanych akcji charytatywnych w Polsce „Szlachetna paczka”. Również nasz powiat ropczycko-sędziszowski włączył się w tę szlachetną akcję.
Wciąż potrzeba wolontariuszy

Kolejna edycja tej pięknej inicjatywy zaczęła się niedawno otwarciem bazy rodzin. Każdy z nas może wybrać rodzinę, której zechce pomóc. Wolontariusz „Szlachetnej paczki”, Pani Marzena Gawron wyjaśnia: „Szlachetna paczka ma pomóc rodzinom w trudnej sytuacji, poszukujemy wciąż nowych wolontariuszy, tzw. magazynowych, którzy pomogą przy weekendzie cudów czyli 11-12 grudnia”. Jaka jest misja tej akcji? „W szlachetnej paczce chodzi głównie o to, by była to mądra pomoc. Chcemy dać wędkę a nie… podawać wszystko na tacy. Nasze rodziny są weryfikowane przez wolontariuszy więc pomoc zawsze trafia tam, gdzie powinna” – podkreśla Pani Marzena.

Liczy się każdy gest

„Trwa jeszcze etap odwiedzania rodzin. Mamy ich już 20 ale liczymy, że jeszcze kilka rodzin dołączy. Darczyńca powinien zapewnić trzy potrzeby, które rodzina wskazała, ale liczymy na to, że darczyńcy będą na tyle hojni i otwarci, że pomyślą również o potrzebach dodatkowych, które rodzina zgłosiła.” – zaznacza Marzena Gawron. Pomoc może być zorganizowana w grupie, przez firmę, instytucję, społeczność, grupę znajomych. Dla rodzin liczy się także sam gest pomocnej dłoni, nie tylko rzeczy materialne. Każdy może pomóc upiększyć czyjeś święta, włączając się w tę ogólnopolską akcję.

Na stronie internetowej http://www.szlachetnapaczka.pl można poznać historię, potrzeby oraz marzenia poszczególnych  rodzin.

fot. przesłane przez Marzena Gawron

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
2 lat temu

Szczytny cel i to się chwali, jednak weryfikacja uczestników czyli rodzin które dostają wsparcie jest nie dokładne, np. Pewna rodzina z Sędziszowa której syn chodzi z moja córką do klasy, dostała paczki za przeszłe 5 tys. ze szlachetnej paczki, jednak dla mnie to dziwne bo jej mąż pracuje na czarno w firmie budowlanej zarabia 6 tys. na czysto, na PIT brak dochodu bezrobotny, Ona na wychowawczym + 1500 zl na troje dzieci, ogólnie ma 5 dzieci, jednak dwoje już dorosłych, dom i garaz świeżo wybudowany bez kredytu, 3 samochody, 2 quady itp. ciagłe wsparcie od MOPSu, uważam że są dużo biedniejsze rodziny i one potrzebują wsparcia … jednak bywa inaczej … smutne

1
0
Would love your thoughts, please comment.x