CERTUS rozliczymy twój PIT

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach

21 lutego 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków st. bryg. Witolda Wierciocha Komendanta Powiatowego Panśtwowej Straży Pożarnej w Ropczycach, w związku z zakończeniem pełnienia służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Zaproszeni goście oraz współpracownicy złożyli podziękowania i gratulacje za oddanie i poświęcenie w działaniu dla dobra społeczeństwa i życzenia spełnienia planów w życiu osobistym. Następnie Komendant podziękował przełożonym, władzom samorządowym, współpracownikom oraz rodzinie za wsparcie oraz lata współpracy podczas pełnionej służby. Podkreślił, że mimo wielu trudów, praca w mundurze była zaszczytem i przyjemnością.

Z dniem 22.02.2023r. Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach st. bryg. Łukaszowi Szopa dotychczasowemu Z-cy Komendanta Powiatowego PSP.

Poniżej krótka informacja o byłym komendancie

St. bryg. Witold Wiercioch z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1991 roku, kiedy to rozpoczął służbę w PSP podejmując naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Decyzją Komendanta Głównego PSP został skierowany do dalszego pełnienia służby na terenie województwa podkarpackiego, którą podjął z dniem 1 sierpnia 1996 roku w Komendzie Rejonowej PSP w Rzeszowie gdzie został  mianowany na stanowisko Starszego inspektora w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym. W trakcie kolejnych lat nienagannej służby zajmował  następujące stanowiska służbowe: Młodszego oficera, Oficera, Specjalisty, Starszego Specjalisty, Z-cy naczelnika wydziału i Naczelnika wydziału organizacyjno-kadrowego w KM PSP w Rzeszowie. Z dniem 28 lutego 2019 roku Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP powierzył bryg. Witoldowi Wierciochowi pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach, a od 1 kwietnia 2019 roku powołał go na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach. Podczas swojej służby wielokrotnie był wyróżniany oraz odznaczany odznaczeniami państwowymi oraz resortowymi. Między innymi: Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Dyplomem Komendanta Głównego PSP z Okazji 30lecia PSP. W dniu 3 stycznia 2023 r. złożył raport do Komendanta Głównego PSP o zwolnienie ze służby z dniem 21 lutego 2023r. Komendant Główny PSP przychylił się do raportu.

W czasie swojej służby, w ramach grupy operacyjnej wielokrotnie wykazywał się ofiarnością i odwagą w działaniach ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji innych miejscowych zagrożeń. Swoim profesjonalizmem i umiejętnościami zawodowymi wyróżnił się szczególnie, min.:

  • w 2008 r. podczas pożaru dużego magazynu wykładzin firmy CHEMIFARB w centrum Rzeszowa,
  • w czerwcu 2009r. w czasie błyskawicznej powodzi na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego gdzie dowodził kompanią ratowniczą złożoną z zastępów OSP z terenu powiatu rzeszowskiego. Działania w pierwszej fazie polegały na ewakuacji mieszkańców z zalewanych budynków a następnie, po przejściu fali kulminacyjnej na usuwaniu skutków nocnej powodzi,
  • w sierpniu 2022 r. dowodził działaniami gaśniczymi podczas dużego pożaru w Wytwórni Paliw Alternatywnych w Kozodrzy.

[źródło https://www.gov.pl/web/kppsp-ropczyce].

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x