Daniel Obajtek

NA PIERWSZYM MIEJSCU W POLSCE!

W 18. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” mieszkanki naszego powiatu zajęły pierwsze miejsce. Maria Siuśko i Irena Wypasek zaprezentowały rzeźbę pt. „Nie mówcie, że nie można”, wykonaną pod kierunkiem terapeutki Anny Kliś – Czarnik.

Konkurs organizowany jest co roku przez PFRON. a jednym z jego celów jest rozwój osobisty osób niepełnosprawnych, przezwyciężanie ich izolacji społecznej i zwrócenie uwagi opinii publicznej na walory artystyczne sztuki niepełnosprawnych. Nagrody przyznaje się w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba i płaskorzeźba oraz fotografia.

Gratulujemy naszym Artystkom tak wielkiego sukcesu! I czekamy na kolejne! Trzeba tu jeszcze wspomnieć, że komisja konkursowa to osoby zawodowo związane ze sztuką oraz znani artyści: Michał Borys – profesor ASP, Andrzej Renes – artysta rzeźbiarz, Marta Miś z galerii Zachęta oraz Anna Knapek z Muzeum Narodowego w Warszawie. Nie ma więc wątpliwości, że zwycięzcy wyłonieni przez takie Grono to prawdziwi mistrzowie sztuki!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x